Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Grupa Enea będzie towarzyszyć Mistrzyniom Polski w tenisie stołowym w kolejnym sezonie

To już piąty rok współpracy Grupy Enea i KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Na mocy umowy podpisanej przez Eneę Elektrownię Połaniec, firma pozostaje sponsorem tytularnym klubu w 2022 roku.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg może pochwalić się wieloma sukcesami z ostatniego sezonu. Tenisistki mają na swoim koncie kolejny, trzydziesty już tytuł Mistrza Polski w tenisie stołowym kobiet. Ponadto, w ostatnim czasie klub kompletem zwycięstw wygrał pierwszą rundę rozgrywek Ekstraklasy kobiet sezonu 2021/2022. Dodatkowo we wrześniu, pod patronatem KTS Enea Siarkopol, w Tarnobrzegu, swoją działalność rozpoczęła klasa sportowa tenisa stołowego, w której pod okiem wykwalifikowanych trenerów sportowe pasje rozwijają dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Grupa Enea piąty rok z rzędu będzie wspierać zawodniczki w drodze po kolejne sukcesy sportowe. 20 grudnia, podczas konferencji prasowej w Tarnobrzegu, podpisano umowę sponsorską na kolejny rok.

Cieszymy się, że wspierany przez Eneę klub tenisa stołowego odnosi sukcesy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rozwój klubu i jego zawodniczek, w połączeniu z profesjonalnym programem szkoleniowym młodych talentów jest dla Enei, firmy odpowiedzialnej społecznie, bardzo ważny. Liczymy na kolejne sukcesy naszych mistrzyń – powiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei.

W czasie pandemii koronawirusa, gdy sezon 2020/2021 był rozgrywany bez udziału publiczności, KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg również mógł liczyć na swojego sponsora. Pomimo trudnego sezonu, strony bardzo dobrze oceniają dotychczasową współpracę.

Jesteśmy dumni ze współpracy z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Na bieżąco śledzimy poczynania tenisistek, które w swojej grze zawsze sięgają po najwyższe - mistrzowskie tytuły. Ogromnie cieszy nas fakt, że swoją pasją do tenisa dzielą się także z innymi. Niech ta pozytywna energia, która bije od Was na każdym kroku towarzyszy Wam także w kolejnym sezonie – powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enei Połaniec.

Za wsparcie Enei dziękował trener KTS-u Zbigniew Nęcek, który krótko opowiedział także o planach na najbliższy rok.

Bardzo cieszę się, że przez kolejny rok Enea Elektrownia Połaniec będzie wspierać nasz klub. Dziękujemy za zaufanie i za tę wieloletnią już współpracę, bo dzięki niej możemy realizować kolejne projekty sportowe i marketingowe, a także kontynuować walkę o najwyższe trofea w Europie i w Polsce. W najbliższym czasie chcemy wystartować w najbardziej prestiżowych rozgrywkach europejskiej Ligi Mistrzyń. Z kolei w rozgrywkach krajowych będziemy walczyć o kolejny 31 tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W planach mamy również wiele projektów skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych sympatyków naszego klubu. Dlatego cieszymy się, że we wszystkich tych działaniach będziemy mogli liczyć na wsparcie naszego energetycznego sponsora – powiedział Zbigniew Nęcek.

W konferencji prasowej udział wzięli także: sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka, poseł na sejm RP Krzysztof Sobolewski, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz członkowie zarządu Enei Elektrowni Połaniec Agnieszka Wojdan i Janusz Paruzel.

Grupa Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.