Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Startuje Polska Liga Zapaśnicza z udziałem jednego z polskich medalistów z Tokio

Pierwszy turniej, w którym wystąpi sześć zespołów, odbędzie się 21 października w Lublinie. To pomysł na atrakcyjne rozgrywki dla kibiców w tej dyscyplinie sportu. Zawody Polskiej Ligii Zapaśniczej wspiera Enea.  

Zapasy są jedną z pięciu dyscyplin, w których polscy sportowcy wywalczyli medal olimpijski w trakcie igrzysk w Tokio i nieprzerwanie od 2008 roku przywożą regularnie medale z tej najważniejszej imprezy sportowej. Do rywalizacji przystąpi sześć drużyn: Mazowsze Wrestling Team, MKZ Unia Racibórz, AKS Białograd, Stal Rzeszów, Boruta Olimpijczyk Zgierz Radom i KS Sobieski Poznań, w którego barwach walczyć będzie aktualny brązowy medalista igrzysk olimpijskich Tadeusz Michalik.

Liga bez wątpienia jest najciekawszą formą rywalizacji dla kibiców wszelkich dyscyplin sportu. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku sportów walki. W każdym meczu zobaczymy dziewięć walk, po trzy w każdym stylu. Nie mam cienia wątpliwości, że drużynowa rywalizacja w ramach Polskiej Ligi Zapaśniczej dostarczy naszym odbiorcom wielu fantastycznych emocji i pozwoli promować zapasy. A jesteśmy dyscypliną, która przez ostatnie dwanaście lat cyklicznie dostarcza medali dla Polski – mówi Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Sponsorem strategicznym Polskiej Ligi Zapaśniczej jest Enea S.A.

­– Enea wspierała polskich zapaśników w drodze po sukcesy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Teraz jesteśmy z nimi podczas rozgrywek ligowych, na których zaprezentują się najlepsi zawodnicy i zawodniczki z kraju. Jako sponsorowi zależy nam, by ta dyscyplina sportu zyskiwała na popularności,  rozgrywki ligowe to świetna promocja zapasów. Już dziś mocno trzymamy kciuki za wszystkich zawodników i czekamy na wyłonienie drużynowego Mistrza Polski. Jestem pewna, że czeka nas dużo sportowych emocji i rywalizacja w duchu fair play – podkreśla Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.  

Ze względu na panującą pandemię Covid-19, tegoroczna liga odbywać się będzie w formie turniejów. Losowanie grup odbędzie się w tydzień przed pierwszym turniejem, który zostanie rozegrany 21 października w Lublinie w Hali Imienia Z. Niedzieli.