Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Startuje kolejna edycja Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej

Około 30 szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego weźmie udział w piątej edycji Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej. Przez kilka najbliższych miesięcy dzieci i młodzież wezmą udział w wielu wydarzeniach, rozwijając swoje talenty sportowe i siatkarskie. Projekt, który jest kontynuacją Energetycznej Akademii Siatkówki z 2010 roku od 10 lat wspiera Grupa Enea.

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej to wydarzenie rekreacyjno-sportowe, które łączy w sobie zabawę ze zdrową, sportową rywalizacją. Dzieci i młodzież wezmą udział w ligowych rozgrywkach, które będą składały się z dziewięciu turniejów w kat. „dwójki” „trójki” oraz „czwórki”. Rozgrywki odbędą się w hali B i C przy ul. Spychalskiego 36 w Poznaniu. Finał zaplanowany został na 19 kwietnia 2022 r.

Naszą Ligą Mini Piłki Siatkowej, która jest częścią projektu Enea Akademia Sportu, systematycznie wspieramy system szkolenia najmłodszych sportowców. Od lat rozwijamy dziecięcą siatkówkę, gdyż wierzymy, że talentów sportowych należy szukać wśród najmłodszych i zachęcać dzieci do wyboru tej właśnie dyscypliny sportu. Pomagają nam w tym profesjonaliści, wspólnie wprowadzamy najlepszych młodych ludzi na kolejne etapy i szczeble sportowej kariery – mówi Marcin Wenzel, kierownik biura sponsoringu i zarządzania marką w Enei.

W ramach projektu trenerzy oraz pierwszoligowe zawodniczki klubu Enea Energetyk Poznań przeprowadzą w szkołach zajęcia. Dzieci zdobędą wiedzę z zakresu siatkarskiego abecadła, rywalizacji fair-play, współdziałania w grupie oraz zdrowego i higienicznego trybu życia. Uczestniczy projektu otrzymają od Grupy Enea reprezentacyjne stroje sportowe oraz pakiet gadżetów. Na wszystkich w finale będą czekać specjalne atrakcje.

– Wieloletnia współpraca z Eneą pozwala nam na organizację kompleksowej imprezy siatkarskiej, która ma na celu pokazanie dzieciom czym jest sport i jakie wspaniałe korzyści ze sobą niesie. Razem z firmą Enea dążymy do rozwoju siatkówki na najwyższym poziomie – podkreśla Robert Rakowski, prezes klubu Enea Energetyk Poznań.