Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Piąty sezon Enea Energetyk Poznań ze wsparciem Enei

Enea przedłużyła umowę o współpracy z klubem Enea Energetyk Poznań. W nowym sezonie 2021-2022 wsparcie firmy energetycznej otrzymają wszystkie sekcje sportowe klubu: siatkówka dziewcząt i chłopców, kajakarstwo, gimnastyka artystyczna i lekkoatletyka. To już piąty wspólny rok Enei i poznańskiego klubu, którego firma jest sponsorem tytularnym.   

Enea wspiera KS Energetyk, angażując się w projekty związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Współpraca obejmuje także projekt Enea Liga Mini Piłki Siatkowej, który jest istotnym elementem programu rozwoju siatkówki wśród najmłodszych - Enei Akademii Sportu.

Zawsze u podstaw podejmowanych w Grupie Enea decyzji sponsoringowych jest  zapewnienie klubowi jak najlepszych warunków do prowadzenia sportowej działalności. Cieszymy się, że dzięki naszej współpracy w poznańskim Energetyku będą rozwijać się wszystkie sekcje sportowe. Rozwój klubu i jego zawodniczek oraz zawodników, w połączeniu z dbałością o dobrą kondycję fizyczną młodych talentów i młodzieży jest dla Enei, firmy odpowiedzialnej społecznie, bardzo ważny – podkreśla Marcin Wenzel, kierownik biura sponsoringu i zarzadzania marką Enei. – Trzymamy kciuki za kolejne występy, w nowym sezonie na pewno czeka nas dużo pozytywnych emocji – dodaje Marcin Wenzel.

Energetyk może pochwalić się wieloma sukcesami z poprzednich sezonów. Kajakarki Enei Energetyka Poznań zdobywały medale w trakcie Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Pierwszoligowe siatkarki zajęły trzecie miejsce w rozgrywkach I Ligi Siatkówki Kobiet. W kategoriach młodzieżowych Enea Energetyk Poznań zdominował rozgrywki w Wielkopolsce oraz w Polsce, zdobywając Mistrzostwo Polski Juniorek oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów młodszych. Zdobyte medale Mistrzostw Polski stawiają klub w ścisłej czołówce w Polsce.

Kolejny rok, kolejne wyzwania przed naszym klubem. Umowa sponsoringowa z Eneą gwarantuje pewność bytu i komfort w codziennym zarządzaniu klubem. Przedłużenie umowy sponsoringowej pozwala klubowi na dalszy rozwój sportowy, w którym chcemy walczyć o jak najwyższe lokaty w rozgrywkach – mówi Robert Rakowski, prezes klubu Enea Energetyk Poznań.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalistka igrzysk paraolimpijskich.