Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea czwarty raz dodała energii biegaczom Poland Business Run

Za nami dziesiąta edycja sztafety Poland Business Run. 28,5 tys. zarejestrowanych biegaczy, ponad 1300 zaangażowanych firm, w tym Enea – jako sponsor strategiczny – i pomoc dla co najmniej 103 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Tak organizatorzy podsumowali jubileuszowe zawody, w których pobiegło 28 drużyn reprezentujących Grupę Enea.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, bieg odbył się w bezpiecznej, wirtualnej formule. Każdy biegacz pięcioosobowej sztafety pokonał dystans 4 km w dowolnie wybranym przez siebie miejscu świata, a uzyskany czas zmierzył za pomocą aplikacji.

Charytatywny bieg od 2018 r. wspiera Enea, zachęcając do zdrowego trybu życia swoich pracowników. Wspólnie, we wszystkich dotychczasowych edycjach – w tym tegorocznej – przebiegli oni już blisko 3 tys. kilometrów. Enea jest co roku jedną z największych firmowych reprezentacji; w tym roku wystartowało 140 pracowników. Spośród 28 drużyn najlepsza zakończyła zawody na 13. miejscu klasyfikacji generalnej.

– Pracownicy Grupy Enea startujący w Poland Business Run dają dobry przykład osobom ze swojego otoczenia, jednocześnie pomagając potrzebującym. Wspieranie osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu jest dla nas szczególnie ważne. Ambasadorką marki Enea jest Natalia Partyka, dwukrotna medalistka zakończonych właśnie Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio – podkreśliła Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei. – Natalia, zdobywając 6-krotnie złoty medal paraolimpijski i wygrywając z przeciwnościami losu, jest przykładem do naśladowania dla nas wszystkich, w tym dla pracowników naszej firmy. Cieszymy się, że tak licznie decydują się na sportową aktywność, chociażby w zawodach na krótkich dystansach, takich jak 4-kilometrowa trasa sponsorowanych przez Eneę zawodów Poland Business Run – dodała Anna Lutek.

Łącząc sportową aktywność z pomaganiem, wielu pracowników Grupy Enea przygotowuje się do Poland Business Run, a także do innych zawodów, uczestnicząc w Enea Teamie, specjalnym programie szkoleniowym prowadzonym przez profesjonalnych trenerów. Chętni pracownicy Grupy z całego kraju przygotowują się do startu w zawodach sportowych, a przede wszystkim dbają o regularną aktywność fizyczną. Enea Team, grupa sportowców-pracowników liczy blisko 400 osób. Wielu z nich wystartowało również w tegorocznej edycji Poland Business Run.

– W Poland Business Run startują nie tylko osoby na co dzień trenujące bieganie. Wielu zawodników przygotowuje się specjalnie na ten bieg. Wszystkim ogromnie gratuluję i dziękuję za tak entuzjastyczne włączanie się w tę akcję. Grupa Enea z dumą wspiera inicjatywę, która skutecznie promuje aktywność fizyczną i pomoc potrzebującym – podsumowała Anna Lutek.

Dzięki zaangażowaniu ponad 1300 firm, w tym Enei, organizatorzy pomogą w tym roku co najmniej 103 osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Dofinansowane zostaną 32 protezy kończyn, 30 wózków lub innych sprzętów oraz 44 turnusy rehabilitacyjne. Wśród beneficjentów, dla których wystartowali biegacze Poland Business Run, są także trzej sportowcy, którzy reprezentowali Polskę na paraolimpiadzie w Tokio: pływak Kamil Otowski, ścigający się na handbike'u Krystian Giera oraz Robert Jachimowicz, rywalizujący w rzucie dyskiem.

– Dzięki rekordowej liczbie biegaczy spełnia się nasze urodzinowe marzenie o wsparciu dla ponad 100 beneficjentów, a formuła wirtualna to dla biznesu także możliwość zaproszenia do rywalizacji współpracowników z różnych zakątków świata – powiedziała Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Historia Poland Business Run sięga 2012 roku, kiedy w Krakowie zorganizowano pierwszą charytatywną sztafetę. Liczba miast biorących udział w biegu z roku na rok rosła – w 2019 roku biegacze startowali już w 9 miastach. Także liczba biegaczy rosła – z tysiąca uczestników w dwa lata urosła do 12 tys., by w 2019 roku zgromadzić rekordowe ponad 27 tys. osób. W całej swojej historii sztafeta wsparła aż 599 osób z niepełnosprawnościami. Do tego trzeba doliczyć tegorocznych, co najmniej 103 beneficjentów.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem biegaczy. Podziwiam nie tyle ich możliwości sportowe, bo w naszym biegu wyniki nie są najważniejsze, co niekończące się pokłady energii, uśmiechu i chęci pomagania. To one powodują, że z roku na rok możemy zwiększać zakres pomocy, która płynie do beneficjentów biegu. Wiemy, że w tym roku uda się pomóc ponad 100 osobom. I szczerze nie wiem, co można powiedzieć poza prostym, ale zawierającym w sobie wszystko, „dziękuję” – podsumowała tegoroczne zawody Marta Hernik, dyrektor zarządzająca Poland Business Run.