Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Dwa razy więcej emocji z Eneą w dwóch edycjach Enea Bydgoszcz Triathlon

Spragnieni wyzwań triathloniści i ich kibice spotkają się w weekend w Bydgoszczy podczas pierwszej tegorocznej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon. W zawodach weźmie udział 4 500 profesjonalistów i amatorów oraz kilkuset najmłodszych uczestników startujących w zawodach dla dzieci Enea Tri-Fun. Nowością będzie akcja charytatywna Enei pod nazwą „Twoje waty, Twoja pomoc”. Do udziału w niej zaproszeni są wszyscy, którzy aktywnie spędzają czas biegając, jeżdżąc na rowerze czy ćwicząc na ergometrze. Największą triathlonową imprezę w Polsce od pięciu lat wspiera Enea.   

Zawody Enea Bydgoszcz Triathlon w tym roku odbędą się w dwóch edycjach. W pierwszej, lipcowej na trasach, tradycyjnie już poprowadzonych ulicami centrum Bydgoszczy, rywalizować będzie 4 500 osób. Zmagania odbędą się na czterech dystansach: 1/8 (475 m pływania, 21 km jazdy rowerem i 5,5 km biegu), ¼ (950 m pływania, 42 km jazdy rowerem i 10,8 km biegu), ½ (1900 m pływania, 82 km jazdy rowerem i 22 km biegu) oraz dla debiutantów Decathlon TRYathlon (240 m pływania z nurtem rzeki, 19 km jazdy rowerem i 4,25 km biegu). Oprócz rywalizacji indywidulanej, organizatorzy przygotowali także starty sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników. Po raz drugi w Bydgoszczy zagości również Puchar Świata w Quadrathlonie.

Grupa Enea od wielu lat obecna jest w Bydgoszczy. To ważny obszar naszej aktywności biznesowej, którą wspieramy i wzmacniamy działaniami społecznymi i sponsoringowymi. Rosnąca popularność zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon to dla nas powód do zadowolenia i dowód na to, że energia od Enei jest doskonale wykorzystywana. Cieszymy się, że od wielu lat towarzyszymy tej rywalizacji, jesteśmy świadkami wielkich triumfów i życiowych rekordów – podkreśla Mirosław Jamroży, wiceprezes ds. organizacyjnych Enei Pomiary, spółki z Grupy Enea. 

Bydgoskie zawody to nie tylko sportowa rywalizacja, ale też atrakcje dla mieszkańców i kibiców. Jak co roku Enea przygotowała specjalną Strefę Rodzinną. W sąsiedztwie mety, przy Hali Łuczniczka będzie można spróbować swoich sił w eksperymentach naukowych i dołączyć do akcji charytatywnej „Twoje waty, Twoja pomoc”, która zostanie zainaugurowana właśnie w Bydgoszczy. Każdy będzie mógł poćwiczyć na ergometrze wioślarskim lub rowerze stacjonarnym, a specjalna aplikacja przeliczy ten wysiłek na waty, a dokładnie kilowatogodziny. Zadaniem uczestników akcji jest wspólne uzbieranie 20 000 kilowatogodzin, dzięki czemu Fundacja Enea przekaże łącznie 100 tys. zł trzem organizacjom niosącym pomoc osobom niepełnosprawnym (Spartanie Dzieciom, Fundacja Never Ever Give Up, Follow Your Dreams).

Każdy z uczestników akcji „Twoje waty, Twoja pomoc” może wybrać jedną z trzech organizacji, do której trafią pieniądze. Kilowatogodziny będzie można zbierać również po zakończeniu Enea Bydgoszcz Triathlon, bowiem akcja potrwa do końca sierpnia. Aby dołączyć do sportowej zabawy, wystarczy zarejestrować swoje aktywności za pośrednictwem aplikacji JustMove. Będziemy zliczać waty z jazdy na rowerze, biegania, a także ćwiczeń na ergometrze wioślarskim. Szczegóły są dostępne na specjalnej stronie internetowej twojewatytwojapomoc.pl dodaje Mateusz Pilarczyk z biura prasowego Enei.  

Fundacja Enea wybrała organizacje charytatywne skupiające wolontariuszy, również aktywnych sportowców, którzy realnie pomagają osobom niepełnosprawnym. Podopieczni tych organizacji to prawdziwi superbohaterowie. Naszą akcją „Twoje waty, Twoja pomoc” chcemy nie tylko pomóc finansowo tym fundacjom, ale przy okazji zachęcić do regularnej aktywności fizycznej, nie tylko triathlonistów – wyjaśnia Joanna Mularczyk z Fundacji Enea.  

Podobnie jak w latach ubiegłych, na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl i profilu zawodów na Facebooku będzie dostępna sponsorowana przez Eneę transmisja na żywo. Kibice będą mogli też śledzić postępy zawodników na trasach – aktualizowane na żywo wyniki będzie można sprawdzać na stronie internetowej wydarzenia.

Zawodom towarzyszyć będzie Food Truck Festiwal oraz targi Expo, na których zaprezentują się czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu sportowego. Druga edycja zawodów odbędzie się 28-29 sierpnia 2021 r.

Cieszymy się, że po raz szósty będziemy mogli ugościć triathlonistów na największej imprezie multisportowej w Polsce. Możemy pochwalić się nie tylko olbrzymią liczbą 4 500 uczestników, ale też największym odsetkiem debiutantów. Dla blisko połowy zawodników będzie to pierwszy start w zawodach triathlonowych i możliwość poznania wyjątkowych emocji, które wiążą się z tym sportem. Zapraszamy wszystkich bydgoszczan do skorzystania z licznych atrakcji i kibicowania: na żywo lub w specjalnie przygotowanej transmisji online. Kto wie, może za rok spotkamy się na starcie! – powiedział Aleksander Skorecki, współorganizator Enea Bydgoszcz Triathlon.

Komplet informacji o zawodach oraz transmisja online są dostępne na stronie www.BydgoszczTriathlon.pl.

Enea od lat zaangażowana jest w sponsorowanie wydarzeń sportowych i polskich sportowców. Firma wspiera między innymi wioślarzy, tenisistów stołowych i zapaśników, jest sponsorem tytularnym drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno–zachodniej Polsce oraz imprez triathlonowych. Enea  jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej i zachęca do wspólnego kibicowania Polakom startującym w Tokio w kampanii #RazemPoEmocje.Ambasadorką marki Enea jest Natalia Partyka, utytułowana tenisistka stołowa, która wystąpi w Tokio zarówno na Igrzyskach Olimpijskich, jak i Paraolimpijskich.