Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea gratuluje zwycięskiego sezonu 30-krotnym Mistrzyniom Polski w tenisie stołowym

Sponsorowany przez Eneę Klub Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg zakończyły sezon spektakularnym sukcesem – zawodniczki po raz 30. zdobyły tytuł Mistrzyń Polski. Podczas wydarzenia w tarnobrzeskim Zamku Dzikowskim sponsorzy i działacze KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg odebrali medale Drużynowego Mistrza Polski. Klub zapowiedział także walkę w przyszłym sezonie o czołowe miejsca w europejskich rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

– Za nami zwycięski, ale i pełen wyrzeczeń sezon, na który pracowała cała drużyna. Po raz kolejny udowodniliśmy, że tworzymy zgrany team. Trzydziesty tytuł mistrzowski jest wielką sprawą i nie spoczywamy na laurach, ale już pracujemy nad tym, abyśmy za rok znowu mogli wspólnie świętować. Nasz wysiłek nie miałby takich efektów, gdyby nie wsparcie naszych patronów i sponsorów – podsumował Zbigniew Nęcek, trener klubu.

Sponsora strategicznego – Eneę – reprezentowali: Paweł Szczeszek, prezes Enei oraz Tomasz Szczegielniak, wiceprezes Enei i Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec, którzy przekazali słowa uznania dla KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

– Grupa Enea wspiera sport na terenie swojej działalności, a częścią naszej sportowej rodziny jest KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Cieszymy się, gdy nasza pomoc przekłada się na sukcesy sportowe, szczególnie tak wybitne jak w przypadku KTS. Trzydzieści tytułów mistrzowskich to powód do dumy i radości, również dla Enei, która może być częścią tego wielkiego sukcesu i historii klubu. Gratuluję i życzę kolejnych osiągnięć również w rozgrywkach międzynarodowych – powiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei.

W 2021 r. drużyna z Tarnobrzega wywalczyła mistrzostwo Polski bez dwóch zawodniczek, które przez wiele lat stanowiły o sile tarnobrzeskiego tenisa stołowego. Wystarczy wspomnieć, że Mistrzyni Europy Li Qian nie była w stanie zagrać w tym sezonie żadnego meczu z powodu pandemii. Jednak krok po kroku trener Zbigniew Nęcek poprowadził zespół do kolejnego, 30. tytułu Mistrza Polski.

Trenerowi i całemu zespołowi KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg należą się wielkie brawa za ciężką pracę i profesjonalizm, czego efektem są wspaniałe wyniki sportowe. Z powodu pandemii koronawirusa nie wszystkim tym momentom mogli towarzyszyć kibice, dlatego koniec sezonu i zdobycie złotego medalu jest znakomitą szansą na świętowanie z drużyną. Liczę, że klub będzie kontynuował dobrą passę, która będzie powodem do dumy dla nas wszystkich – dodał Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

Podczas wydarzenia w Zamku Dzikowskim sponsorzy i działacze KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg odebrali z rąk Dariusza Szumachera, prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego złote medale zdobyte przez klub w Drużynowych Mistrzostwach Polski, jako dowód wdzięczności za wkład w to, aby tarnobrzeski tenis mógł się rozwijać i osiągać tak znakomite sukcesy.

Zgodnie z zapowiedziami, kibice w nowym sezonie mogą się spodziewać w Tarnobrzegu kolejnych pojedynków zawodniczek KTS z czołowymi tenisistkami z Europy i świata.

Enea wspiera zarówno sporty zawodowe, jak i młodzieżowe. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce oraz dwóch imprez triathlonowych: Enea Ironman 70.3 Gdynia oraz Enea Bydgoszcz Triathlon. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich.