Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea w wyjątkowy sposób świętuje 100-lecie urodzin Jana Pawła II

Enea, wraz ze stowarzyszeniem Emobi realizuje projekt poświęcony papieżowi - Polakowi. W setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły spółka przypomina o ekologicznym dziedzictwie Jana Pawła II i zwraca uwagę na to, że każdy z nas ma wpływ i może działać na rzecz ochrony środowiska.

Dzięki wspólnym działaniom Enei i Emobi będzie można zobaczyć wystawę „Ekologiczne dziedzictwo Jana Pawła II”, która będzie dostępna zarówno w formie stacjonarnej, jak i mobilnej w wielu miejscach na świecie (Europie, Ameryce Południowej, Azji i na Bliskim Wschodzie). Inicjatywa ta nie ogranicza się bowiem tylko do Polski i będzie promować naturalne bogactwa naszego kraju także poza granicami.

Setna rocznica urodzin Wielkiego Polaka jest doskonałą okazją do przypomnienia nam wszystkim bogactwa jego życia i nauk. Wraz ze stowarzyszeniem Emobi realizujemy projekt poświęcony postaci Karola Wojtyły – wyjaśnia Magdalena Hilszer, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.Chcemy wspólnie promować jego nauczanie w zakresie ochrony klimatu i środowiska oraz świadomości ekologicznej, budować w społeczeństwie postawę odpowiedzialności za otoczenie – podkreśla Magdalena Hilszer.

Powstanie również film dokumentalny, widzowie będą mogli wyruszyć w podróż po malowniczych zakątkach Polski razem z Janem Pawłem II. Organizatorzy przygotowali międzynarodowy konkurs artystyczny pod nazwą „Komiks ekologiczny z JPII”. Do tej pory zgłosiły się dzieci, młodzież i dorośli z 14 krajów świata. Inicjatywa cieszy się szczególną popularnością w krajach Ameryki Południowej. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na specjalnie utworzonej stronie Facebook opatrzonej hasztagiem #100jp2.

Coraz więcej krajów, regionów, a nawet globalnych koncernów określa własne cele redukcji emisji gazów cieplarnianych dla ochrony klimatu na ziemi. Drogą do tego jest m.in. racjonalna transformacja krajowych sektorów energetycznych. Grupa Enea, wicelider w produkcji energii elektrycznej w Polsce, koncentruje się na zrównoważonej transformacji swoich aktywów wytwórczych w kierunku zastosowania odnawialnych i niskoemisyjnych technologii. Jako odpowiedzialne społecznie przedsiębiorstwo, Grupa angażuje się też w projekty ekologiczne, dbając o otoczenie, zwłaszcza tam, gdzie znajduje się jej infrastruktura energetyczna.

Stowarzyszenie Emobi zajmuje się promocją elektromobilności, edukacją ekologiczną i interdyscyplinarną edukacją w zakresie zrównoważonego rozwoju. W ciągu ostatniego roku zorganizowało szereg happeningów, szkoleń, analiz i spotkań na terenie Polski i Europy. Jest inicjatorem pierwszej pielgrzymki elektromobilnej europejskim szlakiem sanktuariów oraz Europejskiej wyprawy elektromobilnej COP25 Madryt. Współpracuje z wieloma światowymi agendami i instytucjami w zakresie edukacji o klimacie i zrównoważonym rozwoju.