Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea dodaje energii Akademii Warty Poznań

Enea będzie wspierać młodych piłkarzy Akademii Warty Poznań, w której na co dzień swoje umiejętności szkoli blisko trzystu zawodników. Projekt dołącza do licznych inicjatyw Enei Akademii Sportu, które promują aktywność dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalne na terenie działania Grupy Enea.

Enea rozszerza wsparcie sportu dzieci i młodzieży i zostaje sponsorem Akademii Warty Poznań. Oprócz szkolenia najmłodszych, Akademia zorganizuje m.in. akcję „Zasil Wartę swoją energią”, w ramach której odbędą się zajęcia popularyzujące aktywność i sprawność fizyczną wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcą do uprawiania sportu, a w szczególności piłki nożnej. Przeprowadzony zostanie także cykl turniejów, w trakcie których jego uczestnicy będą mogli liczyć na stypendium oraz miejsce w drużynach Akademii Warty Poznań.

Akademia Warty Poznań idealnie wpisuje się w projekt promujący aktywność fizyczną dzieci i młodzieży – Eneę Akademię Sportu, której twórcą jest Enea. Dzięki współpracy z Wartą Poznań najmłodsi mają szansę rozwijać swoje sportowe talenty pod okiem profesjonalistów.

Współpraca z Akademią Warty Poznań to kolejny etap działań Grupy Enea w ramach wsparcia aktywności dzieci i młodzieży. Enei, jako firmie odpowiedzialnej społecznie, bardzo zależy na promowaniu sportu wśród najmłodszych. Systematycznie rozbudowujemy system szkoleń młodych sportowców. Pomagają nam w tym profesjonaliści, wspólnie z którymi wprowadzamy najlepszych młodych ludzi na kolejne etapy i szczeble sportowej kariery – powiedział Marcin Wenzel, kierownik Biura Komunikacji w Enei.

Do końca ubiegłego roku szkolenie dzieci i młodzieży Warty Poznań odbywało się w klubie sportowym.

Teraz połączyliśmy siły w naszej Zielonej Rodzinie i szkolenie jest już prowadzone w całości w Akademii Warty Poznań, która została powołana do życia przez Wartę Poznań i jej Fundację – tłumaczył Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii. – Marka Warty Poznań, klubu, który słynie z dobrej pracy z młodymi piłkarzami, to lata doświadczeń i efekt pracy wielu świetnych trenerów. Do ich wiedzy i zaangażowania dokładamy teraz nowe projekty. Wszystko po to, żeby rozwój naszych wychowanków był jeszcze bardziej wszechstronny – dodał Wojciech Tomaszewski.

Enea Akademia Sportu, w ramach której Enea rozszerza swoją działalność o wsparcie piłkarskich akademii, jest jednym z najważniejszych programów Grupy Enea prezentowanych w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce”. W ramach programu, wspólnie ze szkołami, Enea pomaga szkolić i trenować około trzy tysiące dzieci z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego i Piły.