Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

„Energia nowoczesnych miast” – konferencja zorganizowana przez Eneę Operator w Szczecinie

Elektromobilność, idea smart cities, zrównoważony transport oraz inteligentne sieci elektroenergetyczne – to główne tematy zorganizowanej przez Eneę Operator konferencji „Energia nowoczesnych miast”. Wydarzenie naukowo-techniczne odbywa się w Szczecinie w dniach 19-20 listopada.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do naukowców, przedstawicieli administracji publicznej oraz samorządów. Ma na celu przedstawienie uwarunkowań rozwoju aglomeracji miejskich w kontekście wdrażania idei smart city, sieci inteligentnych oraz elektromobilności, a także możliwości zastosowania zeroemisyjnej logistyki w miastach.

– Polskie miasta w ciągu kilkunastu ostatnich lat rozwijały się w bardzo szybkim tempie. To sprawiło, że dziś w dużej części z nich drzemie ogromny potencjał do wdrażania innowacyjnych rozwiązań.  Chciałbym, aby nasza konferencja była impulsem do debaty nad zagadnieniami związanymi z rozwojem elektrycznego i alternatywnego transportu w miastach wraz z infrastrukturą ładowania, a także nad rozwijaniem inteligentnych sieci. Mam nadzieję, że stanie się ona jednym z elementów wzmacniających efektywność współpracy wszystkich stron we wdrażaniu i upowszechnianiu rozwiązań e-mobility, a dodatkowo przyczyni się do realizacji założeń „Planu rozwoju elektromobilności w Polsce” – powiedział prof. US Wojciech Drożdż, przewodniczący rady naukowej konferencji i wiceprezes Enei Operator ds. innowacji i logistyki.

Podczas dwudniowej konferencji odbędą się prelekcje w ramach czterech paneli tematycznych: Elektromobilność – perspektywa samorządów i sektora energetycznego, Technologie w służbie idei smart city, Zrównoważony transport jako determinanta przyjaznej energii miast oraz Smart grid i ich rola w rozwoju i funkcjonowaniu miast.

Enea Operator jest liderem branży we wdrażaniu innowacji. W poprzednim roku spółka zainwestowała w projekty innowacyjne ponad 189 mln zł, co stanowi prawie 45% nakładów w całym sektorze dystrybucji w naszym kraju. Enea Operator wyróżniona została również Diamentem Top Industry Summit 2019 w kategorii „Innowacja roku” za projekt badawczo – rozwojowy wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości do szkolenia pracowników służb technicznych.