Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Bożonarodzeniowa niespodzianka Enei dla mieszkańców Gniezna

Gnieźnieński Park Trzech Kultur rozbłysnął tysiącami świątecznych światełek. Iluminację na terenie zrewitalizowanego parku uroczyście zapalili Tomasz Budasz, prezydent Gniezna oraz Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. Będzie ona ozdobą miasta i parku przez cały okres świąteczno-noworoczny. Jej wykonaniem i montażem zajęła się Enea Oświetlenie.

Świąteczny nastrój na dobre zagościł już w Gnieźnie. Główne ulice zostały ozdobione świetlnymi dekoracjami. Nowością jest instalacja w Parku Trzech Kultur, który na nowo został udostępniony mieszkańcom. Odwiedzający to miejsce będą mogli podziwiać rzeźby świetlne stworzone z kilkudziesięciu tysięcy energooszczędnych lampek. Do ich wykonania zużyto ponad 10 kilometrów kurtyn, łańcuchów i węży świetlnych. Z ponad 180 tysięcy punktów świetlnych powstały bajkowe instalacje, m.in. prezenty i bramy świetlne otoczone girlandami. Najbardziej okazałą z nich jest wysoka na pięć metrów karoca. Jest też podświetlany tron Świętego Mikołaja, który po zmroku będzie dużą atrakcją nie tylko dla najmłodszych.

Bardzo się cieszę, że wspólnie z miastem Gniezno możemy sprawić radość mieszkańcom i przyczynić się do stworzenia niepowtarzalnego świątecznego nastroju. Iluminacja świetlna w Gnieźnie powstała z wykorzystaniem najnowszych, energooszczędnych i ekologicznych technologii – powiedział Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. – Zachęcam do wieczornego spaceru, podczas którego w pełni będzie można podziwiać świąteczne dekoracje – dodał.

Dzisiejsze otwarcie cieszy podwójnie, po pierwsze dlatego, że otwieramy park, który – nareszcie funkcjonalny i bezpieczny – będzie służył mieszkańcom, a po drugie mamy tu świąteczne iluminacje dzięki Enei, której bardzo dziękuję. Do tej pory na gnieźnieńskich osiedlach nie było aż tak świątecznego klimatu – mówił Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

Park Trzech Kultur, zlokalizowany w samym sercu osiedla Tysiąclecia, był rewitalizowany od marca 2018 r. Pojawiły się nowe ścieżki, elementy małej architektury (ławki, krzesła, stojaki rowerowe), siłownia zewnętrzna, stolik do gry w szachy i plac zabaw. Posadzono nowe drzewa i krzewy, park zyskał 2,8 ha powierzchni nowych trawników. Dookoła powstała ścieżka pieszo-rowerowa, a przy nowym wejściu od ul. Roosevelta pojawiły się trzy szklane, podświetlane tablice informacyjne z rysem historycznym parku.

Bożonarodzeniową instalację w Parku Trzech Kultur będzie można oglądać do końca stycznia.