Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Pół miliona Odbiorców Enei Operator z przywróconym zasilaniem

W ciągu niespełna doby energetycy Enei Operator, dzięki ciężkiej pracy w trudnych warunkach, przywrócili dostawy energii elektrycznej do ponad 500 tys. Odbiorców. Awarie spowodowane przez orkan Ksawery są usuwane przez ponad 320 brygad Enei Operator, Enei Serwis i współpracujących firm. Blisko 900 specjalistów walczy o jak najszybsze przywrócenie dostaw prądu do wszystkich Odbiorców. Nieprzerwanie pracują od czwartkowego wieczora.

Dzięki zaangażowaniu brygad elektromonterskich oraz skoordynowanej współpracy pomiędzy operatorami systemu dystrybucyjnego i operatorem systemu przesyłowego, dotychczas udało się przywrócić zasilanie na 38 liniach wysokiego napięcia 110 kV oraz we wszystkich Głównych Punktach Zasilających (GPZ).

Obecnie na obszarze Enei Operator bez zasilania pozostaje pięć linii 110 kV i ok. 110 tys. Odbiorców. Energetycy intensywnie pracują nad tym, by przywrócić zasilanie do wszystkich stacji średniego napięcia na niskie do końca niedzieli. Spółka dotychczas przywróciła już dostawy energii elektrycznej w ponad 2 300 miejscowościach.