Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Energetycy Enei Operator przywrócili zasilanie u blisko 460 tys. Odbiorców

W ciągu szesnastu godzin trudnej akcji Enea Operator przywróciła dostawy energii elektrycznej do blisko 460 tys. Odbiorców. Tylko od piątkowego poranka liczba pozbawionych prądu gospodarstw i zakładów z obszaru działania spółki, została zmniejszona o ok. 130 tys. Awarie spowodowane przez orkan Ksawery są usuwane przez ponad 300 brygad Enei Operator i Enei Serwis. To blisko 900 monterów, którzy walczą o jak najszybsze przywrócenie dostaw prądu do pozostałych Odbiorców.

Służby Grupy Enea nieprzerwanie pracują od wczorajszego wieczora. Dzięki ich ciężkiej pracy w trudnych warunkach, przywrócono zasilanie u większość Odbiorców z terenu Enei Operator, którzy w wyniku czwartkowego kataklizmu pozostawali bez prądu. Specjaliści cały czas naprawiają, wyrządzone przez orkan Ksawery, szkody w infrastrukturze energetycznej. Żywioł zniszczył wiele słupów oraz pozrywał przewody na liniach energetycznych.

W krytycznym momencie na terenie obsługiwanym przez spółkę bez napięcia było ponad 600 tys. Odbiorców; obecnie to ponad 175 tys. Odbiorców. Wczoraj wieczorem bez napięcia było 48 linii 110 kV oraz 796 linii średniego napięcia. W tej chwili, według stanu na godz. 15.00, bez zasilania jest 14 linii wysokiego napięcia i 428 linii średniego napięcia.

Enea Operator w ciągu ostatnich kilkunastu godzin zmniejszyła liczbę pozbawionych zasilania stacji średniego napięcia na niskie o blisko 10 tys. Jeszcze wczoraj wieczorem wyłączonych było blisko 15 tys. tego typu obiektów Enei Operator. Spółka dotychczas przywróciła już energię elektryczną do prawie 1 900 miejscowości.

Najtrudniejsza sytuacja jest nadal w województwie lubuskim i wielkopolskim. Problemy z zasilaniem występują w ponad 900 lubuskich miejscowościach. W Wielkopolsce awarie występują w ok. 1 000 miejscowościach, głównie w okolicach Leszna i Wrześni. W województwie zachodniopomorskim problemy z dostawami energii elektrycznej występują w 76 miejscowościach.