Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Komunikat Enei Operator ws. awarii masowych występujących na obszarze działania spółki. Stan o godz. 22.00

Nad obszarem obsługiwanym przez Eneę Operator przeszedł orkan Ksawery. W wyniku szalejącego wiatru, który osiągał prędkość ponad 150 km/h występują liczne awarie energetyczne.

Na terenie obsługiwanym przez spółkę bez napięcia jest 48 linii 110 kV oraz 796 linii średniego napięcia. Wyłączonych jest ponad 14 800 stacji średniego napięcia na niskie, a awarie występują w ponad 3 800 miejscowościach.

Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie lubuskim. Tam problemy z zasilaniem występują w ponad 1 500 miejscowościach. W Wielkopolsce awarie występują w prawie 2 000 miejscowości, głównie na południu regionu, w okolicach Leszna, a także Opalenicy, Szamotuł i Wrześni. W województwie zachodniopomorskim problemy z dostawami energii elektrycznej występują w 278 miejscowościach, szczególnie w okolicach Szczecina i Stargardu.

Ze względu na skalę zjawiska mogą wystąpić chwilowe trudności w dodzwonieniu się na numer alarmowy 991. Miejscowości objęte awariami można sprawdzić na stronie internetowej spółki: https://www.operator.enea.pl/infoosieci/wylaczeniaiawarie/masowe-awarie.

Ze względu na ogromną siłę i skalę żywiołu nie można obecnie określić zakresu zniszczeń oraz czasu przywrócenia zasilania.

Wszystkie brygady Enei Operator pracują w terenie nad jak najszybszym przywróceniem dostaw energii elektryczne.