Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea Operator załączyła już wszystkie stacje transformujące średnie napięcie na niskie w rejonie Nakła i Sępólna Krajeńskiego

Nakło i Sępólno Krajeńskie to kolejne regiony, w których przywrócone zostało zasilanie na średnim napięciu. 12 sierpnia był to obszar, na którym największa liczba Odbiorców w Enei Operator pozbawiona była dostaw energii elektrycznej. Energetycy przywrócili tam zasilanie do ponad 40 tys. gospodarstw domowych.

– Nasze brygady dojeżdżają do kolejnych miejscowości i krok po kroku stawiają nowe słupy, wieszają zerwane przewody, odbudowują przyłącza do domów. Mimo niesłychanego zmęczenia robią wszystko, aby prąd dotarł do każdego domu, tak szybko, jak to tylko możliwe – zapewnił Lech Drzewiecki, dyrektor Rejonu Dystrybucji Enei Operator w Nakle.

Przywrócenie zasilania nie oznacza jednak, że Enea Operator kończy na tym swoją pracę. Elektromonterzy w dalszym ciągu będą robili wszystko, aby jak najszybciej przywrócić tzw. normalny układ pracy sieci. W wielu miejscach Enea Operator dokonała przełączeń i zasila mieszkańców z innych obwodów, niż miało to miejsce przed nawałnicą. Jest to tylko układ tymczasowy, stąd dalsza mobilizacja, żeby jak najszybciej odbudować zniszczone linie.