Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea Operator utrzymuje tempo prac przy przywracaniu zasilania w Kujawsko-Pomorskiem i Pomorskiem

Na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego obsługiwanym przez Eneę Operator kolejną dobę trwają prace nad przywróceniem zasilania na średnim napięciu. Tempo prac nie spada. Do dzisiaj udało się przywrócić zasilanie do ok. 22 tys. Odbiorców w rejonie Chojnic i do 44 tys. w rejonie Nakła.

Nieustannie ponad 100 brygad Enei Operator pracuje nad odbudową zniszczonej przez żywioł infrastruktury. Energetycy są już bardzo zmęczeni, ale nie spoczniemy dopóki ostatni dom, ostatni Odbiorca nie zostanie przyłączony – powiedział, przebywający w Tucholi wraz z wiceministrem energii Andrzejem Piotrowskim, Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

W tej chwili jest najtrudniej, ponieważ docieramy do miejsc, do których wcześniej nie mieliśmy dostępu przez zwalone, połamane drzewa i konary. Dzięki pomocy służb leśnych oraz wojska możemy przystąpić do naprawy, a właściwie odbudowy naszej sieci. Za tę pomoc bardzo dziękujemy – dodał prezes Kojro.

Enea Operator podkreśla bardzo dobrą współpracę z wojewodą kujawsko-pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem, dzięki któremu w krótkim czasie została zorganizowana pomoc wojska. Żołnierze będą torować drogę energetykom, którzy będą mogli skupić się już tylko na swojej pracy, czyli odbudowie sieci i przywracaniu napięcia, nie tracąc cennego czasu na usuwanie zagradzających drogę drzew.

Na podziękowanie zasługują również samorządy, które mimo ogromu własnej pracy wspierają również energetyków, szczególnie w powiecie chojnickim i tucholskim. Tam starostowie poprosili wójtów oraz sołtysów o obchód pozbawionych prądu linii niskiego napięcia (dostarczających energię bezpośrednio do domów) i wskazanie brygadom energetycznym miejsc, które wymagają ich interwencji. Dzięki temu znacznie skróci się czas lokalizacji uszkodzeń i ich naprawy, a tym samym przywrócenia zasilania.