Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea została partnerem programu Karta Dużej Rodziny

Nowa oferta Enei ENERGIA+ Rodzina skierowana będzie do osób uprawnionych do korzystania z Karty Dużej Rodziny. Dzięki temu rodziny z co najmniej trójką dzieci będą mogły skorzystać ze zniżki na zakup energii elektrycznej. Enea do grona partnerów Karty Dużej Rodziny  dołączyła w sobotę 17 czerwca, podpisując uroczyście umowę z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w trakcie Zjazdu Rodzin Dużych w Nysie.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+, w instytucjach publicznych, firmach prywatnych i państwowych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, środków komunikacji, ośrodków rekreacyjnych, sklepów spożywczych, punktów usługowych, stacji benzynowych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia. 

- W ubiegłym roku dokonaliśmy zmian w Karcie Dużej Rodziny, dzięki czemu jej oferta stała się dla rodzin wielodzietnych atrakcyjniejsza. Pamiętamy, że budżety domowe dużych rodzin są bardzo obciążone, dlatego wszelkie ulgi i zniżki są dla nich wsparciem. Prowadzona przez nas polityka rodzinna, na czele z programem „Rodzina 500+”, przywróciła godność polskiej rodzinie. Dzięki świadczeniu 500+ mogą one pełniej korzystać także z Karty Dużej Rodziny - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Do współpracy Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprosiło także Eneę, wicelidera polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej.

- Enea to firma odpowiedzialna społecznie. Konsekwentnie realizujemy naszą Strategię Rozwoju, a dzięki temu dbamy o bezpieczeństwo energetyczne kraju, stabilność i niezawodność dostaw dla naszych Klientów, którymi często są także rodziny wielodzietne. Duża rodzina to wielkie wyzwanie, dlatego chcemy dodatkowo swoją ofertą im pomóc – powiedział Piotr Adamczak, wiceprezes Enei ds. handlowych. - Od lat wspieramy instytucje kultury, organizacje społeczne czy ważne wydarzenia sportowe, teraz przyszedł czas na rodziny. Oferta ENERGIA+ Rodzina niesie niewątpliwą korzyść dla rodzin uprawnionych do korzystania z Karty Dużej Rodziny w postaci znacznych obniżek płatności za energię elektryczną – dodał.

Dzięki współpracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Związku Dużych Rodzin 3 Plus oraz Enei, każda rodzina z co najmniej trójką dzieci, od 19 czerwca będzie mogła skorzystać z oferty ENERGIA+ Rodzina. Po okazaniu Karty Dużej Rodziny, Odbiorca podpisując umowę na produkt ENERGIA+ Rodzina otrzyma najniższą cenę energii w Enei. Dodatkowo produkt ten nie będzie zawierać opłaty handlowej. ENERGIA+ Rodzina to także gwarancja niezmiennej ceny na okres od 36 do 42 miesięcy oraz zapewnienie obniżenia ceny, w przypadku gdyby w przyszłości ceny wynikające z Taryfy Enei okazały się dla Klientów korzystniejsze. Oferta w pierwszym etapie będzie skierowana do Klientów Enei z obszaru dystrybucyjnego Enei Operator, w kolejnym – z obszaru całej Polski.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty w ponad 10 tys. miejsc zgłoszonych przez prawie tysiąc firm i instytucji z całej Polski.  

- Z radością witamy firmę Enea w gronie przedsiębiorstw udzielających zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny! Podpisanie umowy przez Eneę daje dużym rodzinom wymierne korzyści w zakresie kosztów zużycia prądu. Enea daje dobry przykład firmom, działającym w zakresie usług i produktów, z których rodziny korzystają codziennie – powiedziała Joanna Krupska, prezes Związku Dużych Rodzin 3 Plus.

Obecnie kartę odebrało już 1,8 mln osób.

O GRUPIE ENEA:

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę Klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów.

Do Enei Operator należy sieć dystrybucyjna w północno-zachodniej Polsce (ok. 1/5 powierzchni kraju). Grupa zatrudnia w całej Polsce 15,7 tys. Pracowników, którzy tworzą innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny. Do Grupy Enea należą dwie ważne elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy działa również Lubelski Węgiel Bogdanka – kopalnia jest głównym dostawcą surowca do należących do Grupy elektrowni. Działalność Grupy Enea obejmuje również energetykę cieplną w zakładach w Białymstoku, Obornikach i Pile.