Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

LW Bogdanka laureatem „Innowatorów Wprost”

LW Bogdanka, najnowocześniejsza i najbardziej efektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce, będąca częścią Grupy Enea, jednego z liderów polskiego rynku energetycznego, otrzymała nagrodę główną w kategorii „Przemysł” w ramach Innowatorów Wprost 2016, VI edycji konkursu dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce.

Laureaci INNOWATORÓW są wyłaniani na bazie autorskiego badania Innovation Research. Badanie weryfikuje nakłady na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje i ich praktyczne zastosowanie w biznesie.

Na podstawie kilkuset ankiet, które rokrocznie nachodzą do redakcji, wybieranych jest 5-8 podmiotów nominowanych w każdej z 8 kategorii, a następnie, po dokładnej analizie zarówno ankiet, jak i osiągnięć danej firmy i jej faktycznego zaangażowania w rozwój innowacji, wybierane są 1-2 firmy, które zasłużyły na wyróżnienie.

Nagrodę w imieniu Bogdanki w czasie gali, która odbyła się 3 października br. w Warszawie, odebrał Marcin Kapkowski, Zastępca Prezesa Zarządu ds. Zakupów i Inwestycji LW Bogdanka.