teaser.jpg
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

System Wczesnego Ostrzegania od Enei na Herbalife Ironman Gdynia

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia jest prawdopodobnie pierwszą imprezą na świecie, która zbudowała specjalny System Wczesnego Ostrzegania, który ma informować zawodników o niebezpiecznych zdarzeniach na trasie zawodów, a także pogodzie i jej nagłych zmianach.

System powstał dzięki współpracy organizatorów z firmą Enea. Enea to renomowany sprzedawca, dystrybutor i producent energii elektrycznej oraz cieplnej. Firma jest jednym z liderów polskiego rynku energetycznego i należy do grona największych polskich przedsiębiorstw.

Przy trasie rowerowej Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia rozstawimy sześć ekranów diodowych. Ich zadaniem będzie przekazywanie zawodnikom krótkich komunikatów o stanie trasy i prognozowanej pogodzie – mówi Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy Enei.

Każdy z sześciu ekranów będzie miał rozmiar 2,5 m na 1,5 m. Do ich obsługi służy specjalnie przygotowana aplikacja, a system działa w oparciu o sieć GPS. Za jej pomocą organizatorzy triathlonu będą mogli w czasie rzeczywistym przekazywać komunikaty zawodnikom na trasie oraz wyświetlać przygotowane specjalnie na imprezę znaki.

System Wczesnego Ostrzegania od Enei może ostrzec również o wypadkach na trasie, a informacje przekazywane na ekranach pomogą zawodnikom odpowiednio rozłożyć siły.

Dzięki Systemowi będziemy mogli przestrzec zawodników przed burzą, silnym wiatrem albo upałem. Wbrew pozorom, taka informacja może się okazać niezwykle pomocna, bo dzięki temu zawodnik będzie wiedział na przykład jak rozkładać siły – przekazuje Michał Drelich, dyrektor Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia.

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia. W zawodach wystartuje niemal 4000 sportowców z kilkudziesięciu krajów świata. Więcej informacji na www.ironmangdynia.pl oraz www.facebook.com/polandtriathlon. Enea jest sponsorem oficjalnym imprezy.