Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Nowa farma wiatrowa Enei

Grupa zwiększa swoje moce wytwórcze z wiatru. Enea Wytwarzanie zawarła warunkową umowę zakupu 100 procent udziałów w spółce, która prowadzi inwestycję budowy farmy wiatrowej o mocy 36 MW.

Farma, zlokalizowana w centralnej Polsce, składać się będzie z 12 turbin wiatrowych o mocy 3 MW każda. Zgodnie z postanowieniami umowy Enea Wytwarzanie stanie się stuprocentowym udziałowcem w spółce po formalnym oddaniu inwestycji do eksploatacji. Uruchomienie farmy planowane jest do końca roku.

- Inwestując w lądową energetykę wiatrową działamy zgodnie z naszą strategią – mówi Michał Prażyński, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. energetyki odnawialnej.  – Do końca 2020 roku planujemy znaczny przyrost mocy z odnawialnych źródeł energii. Bardzo starannie wybieramy projekty, w które się angażujemy. Musimy mieć pewność ich racjonalności biznesowej w niełatwym otoczeniu rynkowym – podsumował Prażyński.

Obecnie w portfelu Enei są dwie farmy wiatrowe – Darżyno (woj. pomorskie) i Bardy (woj. zachodniopomorskie) – z mocą zainstalowaną 56 MW. Trwa budowa nowej elektrowni wiatrowej o mocy 14,1 MW w miejscowości Lubno k. Gorzowa Wlkp., z terminem realizacji przewidzianym na koniec roku. Dodatkowo Enea Wytwarzanie planuje rozbudowę farmy wiatrowej Bardy o 10 MW.