Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

ENEA będzie kupowała gaz od Orlenu

ENEA Trading podpisała umowę ramową na hurtowy zakup paliwa gazowego od PKN Orlen. Celem współpracy jest zoptymalizowanie kosztów pozyskania gazu dla Klientów końcowych. Wiosną ENEA S.A. zamierza przedstawić ofertę sprzedaży błękitnego paliwa skierowaną do małych i średnich przedsiębiorstw.

Oba koncerny aktywnie uczestniczą w rozwoju i liberalizacji rynku gazu w Polsce. Grupa Kapitałowa ENEA ma już niezbędne koncesje na obrót paliwami gazowymi, a jej odpowiedzialna za handel hurtowy spółka jest członkiem Towarowej Giełdy Energii na rynku gazu.

- Nawiązanie współpracy z największym koncernem paliwowym w Polsce oznacza dla nas możliwość dywersyfikacji dostaw paliwa gazowego dla Klientów końcowych. Z naszego punktu widzenia najważniejsze są: konkurencyjna cena i bezpieczeństwo dostaw, a to może nam zaoferować PKN Orlen - ocenia Grzegorz Kinelski, Wiceprezes Zarządu ENEA S.A. ds. Handlowych.

ENEA i PKN Orlen współpracują na różnych polach. M.in. poznańska spółka jest jednym ze sprzedawców energii elektrycznej do GK Orlen.

Już wkrótce ENEA S.A. zaoferuje swoim Klientom gaz w formule połączonej sprzedaży energii elektrycznej i gazu (tzw. dual-fuel). Pierwsza oferta będzie skierowana do małych i średnich firm. Będzie ona  konkurencyjna w stosunku do ofert innych spółek sprzedających gaz ziemny.