Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Marek Lelątko nowym Wiceprezesem ENEA Operator

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników ENEA Operator Sp. z o.o. powołało Marka Lelątko na stanowisko Członka Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych. Nowy Wiceprezes obejmie je 1 kwietnia br. Do tej pory był Dyrektorem Departamentu Controllingu w spółce Tauron Dystrybucja. Wcześniej m.in. pełnił tam obowiązki Dyrektora Departamentu Finansów i Rachunkowości.

Marek Lelątko jest ekonomistą, absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończył tam kierunek Finanse i Bankowość, w specjalizacji Rachunkowość, a także studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Finansami Przedsiębiorstw.

Nowy Członek Zarządu ENEA Operator jest także absolwentem programu Executive MBA Stockholm University School of Buisness i Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Wieloletnie doświadczenie zawodowe z zakresu strategii, finansów i controllingu zdobywał w spółkach energetycznych, w tym na wyższych stanowiskach kierowniczych.

Powołanie Marka Lelątko na Członka Zarządu spółki ENEA Operator zostało poprzedzone postępowaniem kwalifikacyjnym.

Nowy Wiceprezes ENEA Operator ma 39 lat. Jest żonaty, ma dwie córki. W wolnym czasie czyta książki, jeździ na nartach i na rowerze.