Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Michał Prażyński Wiceprezesem ENEA Wytwarzanie ds. Energetyki Odnawialnej

Rada Nadzorcza ENEA Wytwarzanie S.A. powołała Michała Prażyńskiego na Członka Zarządu ds. Energetyki Odnawialnej. Nowy Wiceprezes obejmie stanowisko 21 marca br. Decyzja o rozszerzeniu w ten sposób składu zarządu odpowiedzialnej za produkcję energii spółki wynika z nowej strategii korporacyjnej Grupy. ENEA zintegrowała swój obszar wytwarzania i do 2020 roku planuje sięgające 4,5 mld złotych inwestycje w OZE.

Michał Prażyński jest menedżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu, budowaniu i wdrażaniu strategii w obszarze energetyki odnawialnej. Ukończył Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Wodnej Politechniki Gdańskiej, jest także absolwentem studiów Executive MBA Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Helsinki School of Economics. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w polskim oddziale światowego lidera w energetyce odnawialnej - Iberdrola Renewables Poland (w latach 2009-2011) oraz w PGE Energia Odnawialna (2012-2013).

Powołanie Michała Prażyńskiego na Członka Zarządu spółki ENEA Wytwarzanie zostało poprzedzone postępowaniem kwalifikacyjnym.

Nowy Wiceprezes ENEA Wytwarzanie ma 40 lat. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Pasjonuje się żeglarstwem morskim, jeździ na rowerze, a w wolnych chwilach gotuje.