Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Szefowie Enei spotkali się z Pracownikami MPEC Białystok

To była pierwsza okazja do spotkania w tak szerokim gronie przedstawicieli Pracowników z nowymi właścicielami MPEC Białystok. Najważniejszymi tematami rozmów kadry menedżerskiej i przedstawicieli Związków Zawodowych z Pawłem Orlofem, Wiceprezesem Enei S.A. i Krzysztofem Sadowskim, Prezesem Enei Wytwarzanie, były korzyści związane z włączeniem firmy do jednej z największych grup energetycznych oraz planowane inwestycje. 

Na obu spotkaniach przedstawiciele Eneimówili o planowanych zmianach i pokazali plan ambitnych inwestycji na najbliższe 5 lat. Spółka zainwestuje w MPEC Białystok 101 mln zł, głównie w modernizację systemu ciepłowniczego.

- Najważniejsze zadanie to optymalizacja pracy Ciepłowni Zachód i Elektrociepłowni Białystok we wspólnej sieci ciepłowniczej. Fundusze pójdą też na nowe przyłączenia i modernizację węzłów cieplnych. Dzięki temu nie tylko zwiększymy efektywność cieplną w Białymstoku, ale też zmodernizowana Ciepłownia Zachód będzie dostosowana do zaostrzających się wymogów ekologicznych – powiedział Wiceprezes Enei S.A. Paweł Orlof.

Podczas spotkania padły także pytania o pakiet przywilejów socjalnych dla Pracowników. Temat ten budził wiele emocji, także wśród lokalnych polityków, kiedy po negocjacjach Związki Zawodowe odrzuciły propozycję Zarządu Enei Wytwarzanie. Szefowie Enei podkreślili, że podobnie jak w całej Grupie, tak i w MPEC prowadzony będzie stały, konstruktywny dialog ze Stroną Społeczną. 

Enea Wytwarzanie odpowiada za cały obszar wytwarzania energii w Grupie Enea, w tym za źródła odnawialne i kogeneracyjne (wytwarzające prąd i ciepło w jednym procesie). Firma przejęła 85 proc. udziałów w MPEC w połowie września. Dzięki tej transakcji, zarówno Przedsiębiorstwo jak i jego Pracownicy dołączyli do silnej grupy energetycznej, z dużym doświadczeniem, która dynamicznie się rozwija i umacnia swoją pozycję na rynku, dbając jednocześnie o rozwój swoich pracowników. MPEC ma już nową Radę Nadzorczą, zmieniono także statut, dostosowując go do nowej sytuacji właścicielskiej.