Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea Operator partnerem konkursu - Ja i mój dom w inteligentnej sieci energetycznej

Konkurs „Ja i mój dom w inteligentnej sieci energetycznej“ skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jego celem jest zachęcenie indywidualnych odbiorców energii elektrycznej do nauki właściwego zarządzania energią z poszanowaniem środowiska naturalnego, przybliżenie idei prosumenta oraz inteligentnych sieci energetycznych.

Zadaniem uczestników jest nadesłanie pracy konkursowej w terminie od 1 października do 1 grudnia 2014 br. Organizatorzy przygotowali zadania w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, od 13 do 20 lat oraz od 21 lat. Aby pomóc w zrozumieniu tematu inteligentnych sieci energetycznych oraz przygotowaniu się do zadania, udostępniono również pomoce edukacyjne. Nagrodami w konkursie są tablety oraz gry edukacyjne.

- Pragniemy rozbudzić pasje poznawcze, zwiększyć zainteresowanie naukami technicznymi, szczególnie związanymi z energetyką oraz mikroinstalacjami, a także podnieść poziom świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa. Dodatkowo chcemy zachęcić uczestników konkursu do poszukiwania informacji na temat inteligentnych sieci energetycznych oraz sposobów ich wdrożenia. Istotnym elementem jest nauka oszczędzania prądu poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań oraz zmianę codziennych nawyków korzystania z energii elektrycznej – opowiada Krzysztof Brzozowski, kierownik projektu „Od konsumenta do prosumenta – czyli dlaczego warto wdrożyć inteligentne sieci energetyczne w Polsce“*.

Konkurs realizowany jest przez OTS Wolna Przedsiębiorczość w ramach projektu „Od konsumenta do prosumenta – czyli dlaczego warto wdrożyć inteligentne sieci energetyczne w Polsce“.

Wszystkie informacje nt. konkursu , w tym regulamin i opis zadań znajdują się na stronie www.konkurs.domzenergia.pl.