ENEA stadion 4

Enea już na dachu poznańskiego stadionu

Dwa, ogromne napisy „Enea Stadion” zostały zamontowane na dachu poznańskiego obiektu. To efekt nawiązania współpracy koncernu energetycznego ze stadionem miejskim. Od lipca 2023 r. największa arena sportowa w Wielkopolsce, na której swoje mecze rozgrywa Lech Poznań nosi nazwę Enea Stadion.

Enea, koncern energetyczny z siedzibą w Poznaniu, została w lipcu ubiegłego roku sponsorem tytularnym poznańskiego stadionu miejskiego, który przez najbliższe cztery lata będzie nosić nazwę Enea Stadion.

Zakończono ostatni etap montażu ogromnych tablic z nową nazwą stadionu na membranie trybuny numer III od strony ulicy Bułgarskiej oraz na elewacji trybuny numer IV od strony ulicy Ptasiej. Logotyp przedstawia biały napis „Enea Stadion” na niebieskim tle. Cała konstrukcja głównego napisu umieszczonego od strony ul. Bułgarskiej waży ponad czternaście ton, mierzy 38 metrów długości i ma 5,5 metra wysokości. Sama literka „E” ma prawie 3,5 metra wysokości i 4,5 metra szerokości. Logotyp zajął 210 m2 powierzchni dachu stadionu. Niewiele mniejszy jest napis zamontowany od ul. Ptasiej, który waży ponad dziesięć ton i ma 29 metrów długości oraz ponad 4 metry wysokości. Dodatkowo, ten napis jest widoczny dla samolotów lądujących na lotnisku Poznań-Ławica.

Enea konsekwentnie buduje swoją rozpoznawalność jako mecenasa polskiego sportu. Od lat wspieramy sport wyczynowy oraz powszechny ze szczególnym uwzględnieniem inicjatyw, które odbywają się na obszarze naszej działalności biznesowej. Jesteśmy wszędzie tam gdzie są nasi klienci, dlatego zostaliśmy sponsorem tytularnym najważniejszej i największej areny sportowej w Wielkopolsce. Chcemy, by Enea Stadion był miejscem tętniącym życiem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Już wkrótce na stadionie odbywać się będą nie tylko mecze dumy Poznania – Lecha Poznań, ale także koncerty i wydarzenia charytatywne powiedział Paweł Majewski, prezes zarządu Enea SA.

To nie koniec zmian w wyglądzie i organizacji funkcjonowania Enea Stadionu. Już wkrótce wymienione zostanie również oznakowanie obiektu – wewnątrz i na zewnątrz, a także oznaczenie parkingów. Planowana jest także zmiana nazwy przystanków komunikacji miejskiej na „Enea Stadion”. Miasto Poznań, jako właściciel obiektu, w tym roku zamierza także przywrócić wygląd membrany do stanu z otwarcia areny i poprawić w ten sposób walory estetyczne Enea Stadionu.

Materiał z akcji montażu logotypów można obejrzeć TUTAJ:

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Firma jest także sponsorem tytularnym największych imprez triathlonowych w kraju - Enea Bydgoszcz Triathlon, Enea IRONMAN Gdynia, Enea IRONMAN Poznań oraz Enea Żnin Triathlon. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Lecha Poznań, Akademię Warty Poznań i Akademię Jagiellonii. Jako firma odpowiedzialna społecznie, wspiera inicjatywy i wydarzenia sportowe na terenie swojej działalności. Do wielu dyscyplin wspieranych przez Eneę dołączył także żużel i najważniejsze kluby sportowe z regionu aktywności Grupy. Enea jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, wspiera także Polski Związek Triathlonu, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Tenisa Stołowego, Polski Związek Rugby oraz Polski Związek Sportowy Cheerleadingu. Enea jest także sponsorem tytularnym poznańskiego Enea Stadionu.