DSC05845

Wielkie otwarcie Jarmarku Świątecznego na Targach już w weekend 18-19 listopada

Już po raz drugi, Enea – marka związana z Poznaniem, zaprasza mieszkańców i gości stolicy Wielkopolski do celebrowania okresu przedświątecznego na wyjątkowym Jarmarku. Międzynarodowe Targi Poznańskie na miesiąc zamienią się w magiczne miasteczko wypełnione atmosferą zbliżających się świąt. Bramy miasteczka zostaną otwarte 18 listopada, atrakcje dla całych rodzin gwarantowane!

Pierwsi goście przekroczą bramę Jarmarku Świątecznego już o godz. 11:00. Wśród wielu atrakcji przez cały miesiąc dostępne będzie jedyne w mieście lodowisko pod chmurką, najwyższe Młyńskie Koło, domek Świętego Mikołaja, zjazdy na pontonach, karuzela wenecka, autodrom, mirror cube, gadający Łoś Marcin, strzelnica, iluminacje świetlne czy symulator lotu saniami. Do tego bogata oferta gastronomiczna i stoiska z rękodziełem. W pobliżu Jarmarku, w Pawilonie nr 2, powstała Wielka Fabryka Elfów, która zaprasza dzieci w wieku 3-10 lat do odwiedzenia i spróbowania specjalnie przygotowanych na ten czas świątecznych atrakcji.

Moc świątecznych atrakcji w Strefie Enei

Na czas działania Jarmarku, Enea, partner strategiczny wydarzenia, przygotowała dla wszystkich liczne atrakcje. W każdy weekend zapraszamy na świąteczne warsztaty tematyczne:

godz. 12:00 - pakowanie prezentów

godz. 14:00 - dekorowanie pierniczków

godz. 16:00 - warsztat niespodzianka

godz. 18:00 - dekorowanie pierniczków

godz. 20:00 - pakowanie prezentów

Odwiedzający jarmark będą mogli się sprawdzić w świątecznej grze w statki, a pozytywne emocje i nastrój Jarmarku zatrzymają na pamiątkowym krótkim filmie, wykonanym przez fotobudkę 360.

Strefa Enei będzie działać w każdy weekend, w godz. 11:00 – 21:00. W tygodniu, od wtorku do piątku w godzinach 16:00 – 21:00 będzie można skorzystać z fotobudki 360.

Weekend otwarcia ze świątecznymi niespodziankami

W sobotnie południe (18 listopada) znana i lubiana Bajanka zaprosi wszystkie dzieci pod scenę, aby zaangażować je do wspólnej zabawy i poczytać bajkę. O godz. 15:00 rozpocznie się pierwszy koncert w ramach organizowanego konkursu: „Muzyka na Jarmarku”. Na świątecznej scenie wystąpi zespół EMCE ONE, rozgrzewając wszystkich gości specjalnie przygotowanymi utworami muzycznymi. O 17:00 teren Jarmarku wypełnią ze sceny utwory Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, która zagra na swoich hawajskich gitarach, robiąc dużo pozytywnego hałasu!

W niedzielę (19 listopada) o godz. 13:00 najmłodszych do wspólnych śpiewów zaprosi Wujek Ogórek, a po ceremonii otwarcia, po godz. 17:00 wystąpi gwiazda – Dagadana.

Jarmark Świąteczny na Targach otwarty będzie do 22 grudnia, od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11:00-21:00, od piątku do soboty w godzinach 11:00-22:00.

Szczegółowy program weekendu otwarcia oraz atrakcji zaplanowanych w ramach Poznańskiego Jarmarku Świątecznego na Targach dostępny jest na www.jarmark.poznan.pl. Wejście i wjazd na parking znajdują się od ul. Głogowskiej.

Jarmark realizowany jest przez Grupę MTP w ramach Betlejem Poznańskiego, partnerem strategicznym jest Enea, a partnerem Miasto Poznań. Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak objął wydarzenie patronatem honorowym.