IM Gdynia (2)

Weekend pełen atrakcji z Enea IRONMAN Gdynia 2023

Najbliższy weekend należeć będzie w Gdyni do triathlonistów. Sportowe emocje rozpoczną się już w piątek, a kulminacja wydarzeń na gdyńskiej Plaży Miejskiej nastąpi w niedzielę, 6 sierpnia. Już dziś nastąpiło oficjalne rozpoczęcie imprezy w tym otwarcie Strefy Rodzinnej Enei.

Główne wyścigi zawodów odbędą się w niedzielę - to dla nich do Gdyni przyjeżdżają zawodnicy z całego świata. Na międzynarodowy wymiar wydarzenia wskazuje Michał Drelich, dyrektor Enea IRONMAN Gdynia:

– Zawodnicy z zagranicy stanowią aż 35% wszystkich uczestników imprezy. Dlatego jest to tak ważna impreza nie tylko dla samych triathlonistów, ale i dla miasta Gdynia, całego Trójmiasta oraz regionu. W końcu nasi zawodnicy przyjeżdżają tutaj z całymi rodzinami, spędzają kilka dni, zwiedzają miasto i okolice oraz korzystają z bogatej oferty turystycznej regionu – podkreślił dyrektor imprezy.

Międzynarodowo będzie także w rywalizacji zawodników PRO na dystansie IRONMAN 70.3. Faworytką wśród kobiet będzie Holenderka, Diede Diederiks, która ma wiele dobrych wspomnień z Polski – triumfowała już bowiem w zawodach IRONMAN 70.3 w Warszawie i Poznaniu. W rywalizacji mężczyzn polscy kibice liczą na kolejny dobry występ Kacpra Stępniaka, który kilka tygodni temu zwyciężył w Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw. Ten jednak tonuje oczekiwania:

– Nie nakładam na siebie dodatkowej presji. Konkurencja jest duża, w stawce jest prawie 40 mężczyzn PRO. Liczę jednak, że tym razem stanę na upragnionym podium w Gdyni – powiedział Kacper Stępniak.

Jednym z jego rywali będzie reprezentant Australii, Nick Kastelein: – Ścigałem się w Gdyni już w 2019 roku i pamiętam te zawody, ponieważ zwyciężył wówczas Jan Frodeno. Atmosfera i doping były wówczas wyjątkowe. Lokalizacja imprezy jest wspaniała, a bieg kończy się w środku miasta, na plaży. Liczę na lepszy wynik niż przed czterema laty i już jestem bardzo podekscytowany niedzielnym występem – powiedział Australijczyk.

Oprócz rywalizacji sportowej, przez cały weekend na Plaży Miejskiej w Gdyni działać będą bezpłatne Strefy Rodzinne Enei pełnej różnorodnych aktywności dla całych rodzin.

– Enea od prawie dekady wspiera polski triathlon. Wspólnie z organizatorami zawodów budujemy rozpoznawalność dyscypliny i zachęcamy do startu w zawodach lub kibicowania triathlonistom na trasach w całej Polsce. Stałym elementem naszego zaangażowania są specjalne strefy kibica, które zawsze, również w Gdyni, cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku zapraszamy na gdyńską plażę, gdzie przez cały weekend będzie można popływać na deskach SUP, spróbować sił na torze do skimboardu, a także uczestniczyć w grach, zabawach oraz warsztatach – przekazał Mateusz Pilarczyk z Biura Prasowego Grupy Enea.

Atrakcje przygotowane przez Eneę skierowane są nie tylko do dzieci, ale także do młodzieży i dorosłych. W strefie powstanie również wodny tor do zabawy modelami statków. Będzie można wziąć udział w warsztatach druku 3D, pograć w cymbergaja i na flipperach. Przez cały weekend ze zdjęć uczestników zabawy będzie powstawała specjalna fotomozaika.

Więcej o Enea IRONMAN Gdynia można znaleźć na stronie: www.ironmangdynia.pl.

Enea to jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych współodpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne kraju. Enea dostarcza energię do ponad 2,7 mln klientów. Firma realizuje Strategię Rozwoju, która zakłada „Zieloną zmianę Enei”, czyli zrównoważoną transformację Grupy budującą wzrost wartości, przy założeniu długofalowego celu - osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Enea planuje zrealizować ten cel dzięki dynamicznemu rozwojowi odnawialnych źródeł energii. Specjalizacją firmy będą magazyny energii, jako technologia kluczowa do zapewnienia stabilności OZE.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem m.in. Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorką marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.