Edison Festival 1

Enea sponsorem jubileuszowej edycji Edison Festival 2023

Jubileuszowa, piąta edycja Edison Festival już w pierwszy weekend lipca odbędzie się nad Jeziorem Kierskim w podpoznańskim Baranowie. Enea, koncern energetyczny z Wielkopolski, po raz kolejny została sponsorem festiwalu. 7 i 8 lipca na dwóch scenach wystąpi plejada polskich artystów i artystek, m.in. Voo Voo, Anita Lipnicka, Ralph Kaminski i projekt specjalny Vito Bambino i Bitaminy, Ciao Bambino! a obok nich debiutujące nazwiska, m.in. IGNACY i The Cassino. Bilety są już w sprzedaży na www.edisonfestival.pl.   

Enea już od lat związana jest z Edison Festival. W ubiegłym roku, blisko 10 tysięcy osób bawiących się podczas dwudniowego festiwalu mogło odwiedzić specjalne przygotowaną przez firmę strefę relaksu. Znajdowały się w niej namioty, festiwalowe leżaki, fotobudka oraz przestrzeń, w której pleciono charakterystyczne, kolorowe i wpasowujące się w scenerię Edison Festival wianki. Koncern zadbał również o najmłodszych, zapraszając ich do strefy dziecka. Również w tym roku, świętując jubileusz jednego z najbardziej rozpoznawalnych festiwali w tej części Wielkopolski,  Enea przygotowała dla uczestniczek i uczestników szereg atrakcji.

Wspieramy Enter Enea Festival dla wielbicieli muzyki jazzowej, jesteśmy od lat z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, jest również mecenasem kultury trafiającej do szerokiego grona odbiorców. Dlatego z radością zaangażowaliśmy się w Edison Festival - wyjątkowe muzyczne spotkanie dla miłośników polskiej muzyki rozrywkowej – powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei. – Jak co roku chcemy zapewnić w Strefie Enei uczestnikom festiwalu, niezależnie od wieku, jak najwięcej dobrej zabawy – dodał Murawski.

Edison Festival odbędzie się od 7 do 8 lipca na terenie Best Western Hotel Edison w podpoznańskim Baranowie. W line-upie festiwalu znaleźli się topowi polscy artyści, podbijający listy przebojów i wyprzedający solowe koncerty oraz legendy, których utwory na stałe wpisały się do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Na dwóch plenerowych scenach zagrają m.in. Ralph Kaminski, IGO,  Ciao Bambino! (projekt specjalny Vito Bambino i Bitaminy), Voo Voo, Anita Lipnicka, Grubson, Sorry Boys i Mikromusic. Pełen line-up oraz szczegółowe informacje o karnetach i biletach jednodniowych można znaleźć na www.edisonfestival.pl.

Na wydarzenie zaprasza agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem pozostaje niezmiennie Best Western Hotel Edison w Baranowie, a w tym roku również gmina Tarnowo Podgórne. Sponsorem jest koncern energetyczny Enea oraz Grupa Cichy-Zasada. Patronami medialnymi wydarzenia są Meloradio, „Głos Wielkopolski”,  Freshmag, epoznan.pl i WTK.  

Harmonogram koncertów:  

7 lipca – ARS LATRANS Orchestra, Grubson, IGO, IGNACY, Muchy, Rosalie., Ciao Bambino! (projekt specjalny Vito Bambino i Bitaminy), Voo Voo 

8 lipca – Anita Lipnicka, jucho, Mikromusic, Paula Roma, Ralph Kaminski, Sorry Boys, Smolik // Kev Fox, The Cassino