KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg kolejny rok ze wsparciem Enei (2)
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Utytułowane tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg rozpoczynają kolejny rok ze wsparciem Enei

Grupa Enea szósty rok z rzędu będzie wspierać zawodniczki KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w drodze po kolejne sukcesy sportowe. Klub i energetyczny koncern, obecny w regionie poprzez Eneę Połaniec, podpisały umowę sponsorską na kolejny rok. Utytułowana drużyna również w 2023 r. zamierza z sukcesem walczyć o największe sportowe trofea w kraju i zagranicą.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, prowadzony przez trenera Zbigniewa Nęcka, to zespół, który na stałe zapisał się w historii krajowego i międzynarodowego tenisa stołowego. Od 1991 r. KTS zdobył 30 złotych medali Drużynowych Mistrzostw Polski. W ubiegłym sezonie drużyna wywalczyła tytuł wicemistrza Polski. Do tego zespół świetnie spisuje się na europejskich arenach. W Champions League triumfował w 2019 i 2022 r., tym samym zdobywając tytuł mistrza Europy.

Umowę sponsorską na kolejny rok podpisano podczas konferencji prasowej w Tarnobrzegu. W wydarzeniu udział wzięła minister Anna Krupka.

– KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, to drużyna, za której sukcesem stoi przede wszystkim pasja, ale i ogromna praca. Serdecznie gratuluję i dziękuję całemu zespołowi za miniony rok, za to że w tak piękny sposób reprezentuje nas także na arenie międzynarodowej – powiedziała Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Od 2018 r. Enea dodaje tenisistkom energii na treningach i podczas rozgrywek. Koncern jest również partnerem tytularnym całego klubu. Rozpoczynający się 2023 r. to już szósty rok współpracy Grupy Enea i KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Na mocy dokumentu podpisanego przez Eneę Elektrownię Połaniec, firma pozostaje sponsorem tytularnym „KTS-u” w 2023 r.

Jesteśmy dumni, że wspierany przez Eneę tarnobrzeski klub, odnosi tak spektakularne sukcesy nie tylko na skalę krajową, ale także i europejską. Jestem przekonana, że ten kolejny wspólny rok, pozwoli klubowi i jego zawodniczkom dalej rozwijać skrzydła i sięgać po kolejne zwycięstwa – powiedziała Agnieszka Wojdan, prezes Enei Połaniec.  

Wysoki bilans wyników sportowych tarnobrzeskich tenisistek, za sam 2022 rok, to również zwycięstwo we wszystkich meczach fazy grupowej Ligi Mistrzyń i zakwalifikowanie się do ćwierćfinału tych rozgrywek, a także wygrana we wszystkich meczach I rundy krajowej Ekstraklasy Kobiet i tym samym zajęcie 1. miejsca na koniec 2022 r. Pulę sukcesów tarnobrzeżanek stale zwiększają również indywidualne rozgrywki, takie jak zajęcie 2. miejsca w międzynarodowym turnieju WTT FEEDER w Dusseldorfie przez Natalię Bajor, a także zdobycie łącznie siedmiu medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski przez Agatę Zakrzewską i Aleksandrę Michalak. KTS sprawuje również patronat nad dwiema klasami sportowymi o profilu tenisa stołowego w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu .

Za kolejny rok współpracy z Grupą Enea podziękował trener KTS-u Zbigniew Nęcek: – Jesteśmy najlepszą drużyną w Europie, cieszymy się że udało nam się utrzymać tak ważny dla nas tytuł. Tym bardziej cieszę się, że współpracujemy z firmą Enea, której bardzo dziękuję, bo to dzięki naszemu niezawodnemu sponsorowi mamy możliwość kontynuacji naszych działań. A jest ich sporo. W najbliższym czasie, bo już pod koniec stycznia, zagramy w ćwierćfinale rozgrywek fazy grupowej Ligi Mistrzyń – powiedział Zbigniew Nęcek.

 

Grupa Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego oraz wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.