Enea zaprasza na jarmark świąteczny na MTP 1
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea zaprasza na jarmark świąteczny na Międzynarodowych Targach Poznańskich

W tym roku Betlejem Poznańskie odbywa się  – i to nowość – na Międzynarodowych Targach Poznańskich! Partnerem strategicznym jarmarku została Enea, która zaprasza wszystkich mieszkańców Poznania i gości do swojej świątecznej strefy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Prawdziwie świąteczna atmosfera zagościła na Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP). Lodowisko, domek Świętego Mikołaja, karuzela wenecka, podświetlone młyńskie koło czy symulator lotu saniami – to tylko kilka spośród atrakcji, które wprowadzą mieszkańców Poznania i wszystkich gości w świąteczny nastrój. Organizatorzy przygotowali bogatą ofertę gastronomiczną, w tym specjalne receptury lokalnych smakołyków i gorących napojów. Ponadto jarmark będzie okazją do zakupu unikatowych prezentów dla najbliższych.

Moc świątecznych atrakcji przygotowała także Enea, partner strategiczny wydarzenia. Strefa Enei, zlokalizowana na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie działać we wszystkie weekendy aż do 17 i 18 grudnia włącznie, w godzinach od 11:00 do 21:00.

- Bardzo się cieszę, że wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i miastem Poznań możemy sprawić radość mieszkańcom Poznania oraz gościom i przyczynić się do stworzenia wyjątkowego świątecznego nastroju. Zachęcam do wizyty na MTP i w Strefie Enei, przygotowaliśmy tutaj wiele atrakcji dla najmłodszych, ale i też trochę starszych miłośników gwiazdkowego klimatu. Wszyscy będą mogli już teraz poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

W Strefie Enei odbywać się będą manualne warsztaty świąteczne, w każdy weekend o innej tematyce. W najbliższy, 26 – 27 listopada, tworzone będą makramowe ozdoby świąteczne z bawełnianego sznurka i drewnianych koralików. 3 – 4 grudnia animatorzy pokażą jak zrobić ozdoby na choinkę z wełnianych pomponów. W kolejny weekend (10 i 11 grudnia) odwiedzając Strefę Enei będzie można nauczyć się wykonywać ozdoby na choinkę lub okno z drewnianych elementów. W ostatni weekend przed świętami (17 i 18 grudnia) tworzone będą papierowe renifery z kolorowych i wymyślnych artykułów  papierniczych .

W Strefie Enei nie zabraknie także okazji do zabawy i zagrania w świąteczną odmianę „gry w statki”. Do wygrania będą drobne upominki przygotowane przez Eneę. W Strefie stanęła także wyjątkowa fotobudka 360 – tutaj kamera obraca się wokół bawiących się osób i rejestruje każdy ruch i wszystkie emocje. Dzięki wykorzystaniu efektu slow motion, czyli nagrywaniu w spowolnionym tempie powstaje niepowtarzalny film, który po chwili jest gotowy do udostępnienia. Goście będą mogli obejrzeć film na ekranie i przesłać go na własnego maila albo pobrać bezpośrednio na swój smartfon za pomocą kodu QR.

W trakcie Poznańskiego Jarmarku Świątecznego wszyscy obecni będą mogli także wysłuchać koncertów, które z pewnością przypadną do gustu młodszym i starszym gościom. To właśnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się w tym roku Poznań Ice Festival z udziałem mistrzów rzeźby lodowej z całego świata! Szczegółowy program atrakcji zaplanowanych w ramach Poznańskiego Jarmarku Świątecznego dostępny jest na www.jarmark.poznan.pl

Wejście na jarmark usytuowane jest od ul. Głogowskiej vis a vis Dworca Zachodniego.

Jarmark realizowany jest przez Grupę MTP w ramach Betlejem Poznańskiego, partnerem strategicznym jest Enea, partnerem Miasto Poznań a Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak objął wydarzenie patronatem honorowym.