Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Policja w Tucholi i Strzelnie otrzymała od Fundacji Enea dwa samochody elektryczne  

Nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska elektryczne pojazdy zasilą flotę Komendy Powiatowej Policji w Tucholi oraz Komisariatu Policji w Strzelnie. Radiowozy dla kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy przekazano podczas uroczystego policyjnego apelu w Bydgoszczy. W sumie Fundacja Enea przekaże pięć nowych samochodów elektrycznych do wsparcia działań operacyjnych Policji z terenu swojego działania.

Bardzo dziękuję panu prezesowi Grupy Enea za to, że zawsze możemy na nich liczyć. Ja mam już siedmioletnie doświadczenia i współpraca z Państwa pracownikami jest zawsze bardzo profesjonalna. Bardzo dziękuję, że za pośrednictwem wsparcia Fundacji Enea możemy wesprzeć kujawsko-pomorską Policję dodatkowymi samochodami, które będą służyły mieszkańcom dwóch powiatów – powiedział Mikołaj Bogdanowicz, Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Pojazdy nie emitują do atmosfery spalin i dwutlenku węgla, są bezpieczne, zapewniają dłuższe bezawaryjne użytkowanie i wygodę w codziennej eksploatacji. Są przekazywane przez Fundację Enea nieodpłatnie. To element działań Grupy Enea na rzecz promocji celów zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, w realizację których aktywnie zaangażowana jest Grupa. Elektryczne pojazdy trafiają do komend położonych na terenie działania Enei Operator – spółki z Grupy Enea odpowiedzialnej za dystrybucję energii elektrycznej.

Cieszę się, że wraz z Fundacją Enea możemy wesprzeć policjantów pracujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Przekazywane dziś samochody będą służyć nie tylko funkcjonariuszom dbającym o bezpieczeństwo nas wszystkich, ale również mieszkańcom Tucholi, Strzelna i okolicznych miejscowości. Od wielu lat wspieramy inicjatywy społeczne, których celem jest budowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko i dbanie o bezpieczeństwo wspólnot lokalnych. Jesteśmy firmą zaangażowaną społecznie, dlatego każde działanie zmierzające do poprawy jakości życia lokalnej społeczności, a także wspierające instytucje zaufania publicznego, do których należy właśnie Policja, jest dla nas niezwykle istotne podkreśla Paweł Majewski, Prezes Zarządu Enea S.A. 

– Dziękuję za inicjatywę. Dziękuję za to, że Fundacja Enea i komendanci powiatowi z Tucholi i Mogilna poczynili kroki, aby samochody trafiły do tych jednostek. Jednostek, które nie są przypadkowe. Jeden z nich trafia do Tucholi, a jak wszyscy sobie zdajemy sprawę, Bory Tucholskie to nie tylko płuca Polski, ale zielone płuca całej Europy. Drugi samochód trafia do Mogilna, a konkretnie do Strzelna, a więc Nadgoplański Park Tysiąclecia, miejsce przepiękne, które przyciąga ludzi z całego kraju. Możliwość pełnienia służby pojazdami elektrycznymi doskonale wpisuje się w trend elektromobilności, ochrony środowiska, dbania o czyste powietrze. To także dodatkowy element promocji polskiej policji, idziemy właśnie w tym kierunku. To także dowód na doskonałą współpracę z firmą Enea, która jest w pewnym sensie odpowiedzialna za bezpieczeństwo, bo jak wszyscy sobie zdajemy sprawę, bez dostaw energii nie ma poczucia bezpieczeństwa obywateli, bezpieczeństwa gospodarczego. Zjawiska atmosferyczne, akurat z tych terenów pokazały jak ważna jest nasza współpraca – dodał nadinsp. Piotr Leciejewski, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.

Przekazane przez Fundację Enea samochody elektryczne są nieoznakowane i będą służyły jako pojazdy wsparcia operacyjnego. E-Corsy są wyposażone w baterię o pojemności 50 kWh, silniki rozwijają moc 136 KM. Na pełnym naładowaniu akumulatorów auta są w stanie pokonać blisko 330 km, a zużycie energii w cyklu mieszanym wynosi 16,8 kWh/100 km. Samochody posiadają wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa (ABS, ESP, wspomaganie hamowania, kamerę cofania, czujniki parkowania), a także system rekuperacji, czyli odzyskiwania energii podczas hamowania.

Z samochodu elektrycznego od Fundacji Enea korzystają już funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Grunwald. Kolejne dwa auta trafią do Wałcza i Gryfina.

Grupa Enea to jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych, współodpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne kraju. Enea dostarcza energię do ponad 2,7 mln klientów. Firma realizuje Strategię Rozwoju, która zakłada „Zieloną zmianę Enei”, czyli zrównoważoną transformację Grupy budującą wzrost wartości, przy założeniu długofalowego celu - osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Enea planuje zrealizować ten cel dzięki dynamicznemu rozwojowi odnawialnych źródeł energii. Specjalizacją firmy będą magazyny energii, jako technologia kluczowa do zapewnienia stabilności OZE.

 

Powiązane informacje