scena nad Rusałka
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea zaprasza na koncerty nad Rusałką

W scenerii poznańskiego Jeziora Rusałka, od lipca do sierpnia zorganizowanych zostanie 8 koncertów reprezentantów młodej polskiej sceny muzycznej. Na każdym z wydarzeń zostanie udostępniona pętla indukcyjna, dzięki której muzykę będą mogły odbierać osoby niedosłyszące. Po raz trzeci wydarzeniu partneruje Enea.

„naGranie nad Rusałką” to inicjatywa wspierająca młodych artystów w rozwijaniu ich kariery. W  zeszłorocznej edycji zorganizowano 40 koncertów młodych polskich zespołów. Udało się również nawiązać współpracę z licznymi organizacjami pozarządowymi oraz zwiększyć dostępność do kultury dla osób niepełnosprawnych. W tym roku, dzięki zaangażowaniu Enei i za sprawą zastosowania pętli indukcyjnej, muzyki ze sceny nadal będą mogły słuchać osoby niedosłyszące.

Od początku lipca do końca sierpnia, w co drugi czwartek lata (jeszcze 28 lipca oraz 11 i 25 sierpnia) wystąpią po dwa zespoły reprezentujące młode pokolenie muzyków. Na każde wydarzenie zaproszony jest debiutujący zespół, dla którego będzie to jeden z pierwszych koncertów oraz artysta, który pierwsze występy ma już za sobą. Dzięki takiej formule młode zespoły dostaną szansę występu przed większą publicznością, docierając z muzyką do jeszcze szerszego grona słuchaczy. Niemal wszystkie koncerty zostaną sfilmowane, a transmisje na żywo są udostępniane bezpłatnie na profilu „Scena nad Rusałką” na Facebooku.

W tym roku na Scenie nad Rusałką pojawią się: Ofelia, Shyness, Enchanted Hunters, Niemoc, Sonbird, Bluszcz.

Wśród licznych działań z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Enea, od trzech lat znajduje się projekt Scena nad Rusałką, który przeciwdziała wykluczeniu społecznemu, jednocześnie wspierając osoby niepełnosprawne. Projekt wpisał się już w kalendarz plenerowych spotkań muzycznych mieszkańców Poznania. Wyróżnia go dostosowanie do osób niedosłyszących. Udostępniana na wszystkich koncertach pętla indukcyjna pozwala osobom korzystającym z aparatów słuchowych odbierać dźwięki muzyki w sposób doskonały – komentuje Artur Murawski, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enei.

Chcąc umożliwić uczestnictwo w koncertach osobom, które mają utrudniony dostęp do wydarzeń muzycznych, wspólnie z Eneą zapraszamy wszystkie osoby korzystające z aparatów słuchowych na koncerty i spotkania, organizowane w ramach wydarzeń „naGranie nad Rusałką”. Jesteśmy jednym z pierwszych miejsc w Polsce z pętlą indukcyjną zamontowaną na stałe – podkreśla Renata Pudełko, prezes zarządu Fundacji Pogoda, która organizuje koncerty.

Grupa Enea stale realizuje projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym te mające na celu poprawę dobrostanu Polek i Polaków. – Troska o społeczności lokalne to jedno z podstawowych działań z zakresu naszej społecznej odpowiedzialności biznesu. Obserwujemy nasze otoczenie i pod tym kątem przygotowujemy projekty, np. wspierając rozwój społeczności lokalnych czy walcząc z wykluczeniem społecznym – dodaje Joanna Mularczyk, kierownik Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Enei.