TM Rollup 100x200cm Enea2-1 OK NOWY PROJKET
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea kontynuuje współpracę z poznańskim Teatrem Muzycznym

Po roku wspólnych działań, Enea podjęła decyzję o kontynuacji współpracy z poznańskim Teatrem Muzycznym, pozostając mecenasem tej instytucji. Już pod koniec wakacji widzowie zobaczą najnowszą muzyczną opowieść o Irenie Sendlerowej. Wrzesień zaś upłynie pod znakiem przeglądu teatrów muzycznych.

Dzięki przemianom, które przeszedł Teatr Muzyczny w ciągu ostatnich lat, dziś to jedna z najważniejszych scen musicalowych w kraju. W repertuarze, obok znanych broadwayowskich tytułów (Evita, Zakonnica w przebraniu, Rodzina Addamsów, Madagaskar czy Jekyll & Hyde), znaleźć można m.in. autorski spektakl Wojciecha Kościelniaka Kombinat z muzyką Republiki i Grzegorza Ciechowskiego czy polsko-amerykańską produkcję Virtuoso o Ignacym Janie Paderewskim. Ich sukcesy zachęciły dyrekcję teatru do dalszego rozwijania gatunku, jakim jest polski musical.

Ogromnie nas cieszy, że kontynuujemy dobrą współpracę z Eneą, dzięki czemu udaje nam się wspólnie realizować wiele wyjątkowych projektów. Przed nami premiera dramatu muzycznego Irena w sierpniu oraz przegląd teatrów muzycznych Czas na Teatr, który organizujemy we wrześniu – podkreśla Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego.

Wsparcie kultury to ważny element zaangażowania Grupy Enea. Współpracujemy z instytucjami, których publiczność to nasi klienci i pracownicy. Bogata oferta programowa Teatru Muzycznego, dzięki wsparciu Enei, wciąż się rozwija i przyczynia do wzbogacenia życia artystycznego regionu poznańskiego. Nowy sezon po wakacjach rozpocznie się premierą, zapraszamy – dodaje Artur Murawski, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enei.    

Już za kilka lat Teatr Muzyczny zaprosi widzów do nowej siedziby w samym sercu Poznania – u zbiegu ulic Św. Marcin i Skośnej. Będzie to największy i najnowocześniejszy teatr muzyczny w kraju, zasilany zieloną energią. Główna widownia pomieści aż 1 200 osób, a obok budynku powstać ma Park Wody i Muzyki. Pierwsza premiera w nowej siedzibie planowana jest na 2026 rok. W tych działaniach wspiera teatr również Grupa Enea.