Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Piąty rok Enei z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy

Enea oraz Filharmonia Pomorska rozpoczynają kolejny rok współpracy, zapraszając mieszkańców Bydgoszczy i okolic do korzystania z bogatej oferty programowej czołowej instytucji muzycznej w kraju.

Istniejąca od 1953 r. Filharmonia Pomorska ma w swej ofercie koncerty symfoniczne, kameralne oraz recitale najwybitniejszych wirtuozów z całego świata. Etatowe zespoły (Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej i Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis) występują pod batutą znakomitych dyrygentów polskich i zagranicznych oraz współpracują z solistami światowych estrad. Mają na swoim koncie liczne nagrania płytowe, w tym uhonorowane nagrodą Fryderyka w 2015 roku.

Od 1958 r. Filharmonia prowadzi szeroką działalność edukacyjną dla wszystkich grup wiekowych. Każdego roku organizowane są koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży (w gmachu Filharmonii i w placówkach oświatowych w regionie), a także familijne cykle „Od brzuszka do uszka maluszka”, „Akademia WioliMisia” oraz „Poranki muzyczne dla Seniorów”. Bydgoska instytucja organizuje również jeden z najstarszych festiwali muzycznych, który cieszy się dużym uznaniem i popularnością wśród profesjonalnych środowisk muzycznych w Polsce i Europie. Bydgoski Festiwal Muzyczny odbywa się co roku od 1962 r.

Cieszę się, że w kolejnym roku działalność Filharmonii Pomorskiej wesprze Enea. Ten dodatkowy zastrzyk energii pomoże w realizacji śmiałych planów i zamierzeń artystycznych. Kultura jest doskonałą inwestycją, bo wspiera w rozwoju przyszłych pokoleń to co najważniejsze: prawdę, dobro i piękno – mówi Maciej Puto, dyrektor Filharmonii Pomorskiej.

Dzięki wsparciu Enei Filharmonia może zaproponować melomanom ambitne projekty kulturalne i koncerty na najwyższym poziomie. Z bogatej oferty programowej korzystają m.in. mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego – nasi klienci i pracownicy. To wszystko umacnia nas w przekonaniu, aby kolejny rok z rzędu wspierać Filharmonię Pomorską – podkreśla Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei

Enea od siedmiu lat jest mecenasem Teatru Wielkiego w Poznaniu, współpracuje z poznańskim Teatrem Muzycznym, jest partnerem festiwalu jazzowego Enter Enea Festival. W Bydgoszczy firma jest sponsorem tytularnym koszykarzy Enei Astorii Bydgoszcz, a od 2020 r. sponsorem strategicznym siatkarzy BKS Visła Bydgoszcz. Jest również tytularnym sponsorem zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon.