Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Siódmy sezon artystyczny poznańskiego Teatru Wielkiego z Eneą

Enea kontynuuje współpracę z największą instytucją kulturalną w Wielkopolsce, pozostając mecenasem Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Firma od 2014 r. nieprzerwanie wspiera poznańską operę.

Enea patronuje Teatrowi Wielkiemu doskonale rozumiejąc specyfikę pracy teatru operowego i w nowoczesny sposób interpretując pojęcie sponsoringu kultury. Dzięki długotrwałej współpracy obie instytucje stworzyły wspólny model działania. Wsparcie Enei daje Teatrowi przede wszystkim możliwość przygotowania różnorodnego repertuaru: od klasycznych dzieł operowych i baletowych po współczesne, nowatorskie formy muzyczno-teatralne. Pozwala na zaproszenie uznanych artystów z wiodących scen europejskich oraz – co jest szczególnie bliskie Teatrowi Wielkiemu – wsparcie i mentoring początkujących śpiewaków i realizatorów.

Kiedy w 2012 r. zaczęłam prowadzić poznańską operę, zależało mi na znalezieniu mecenasa, którego wsparcie byłoby przede wszystkim długotrwałe i z Eneą to się udało – mówi Renata Borowska-Juszczyńska, dyrektor Teatru Wielkiego. – Marzyłam też, aby był to nie tylko mecenas, ale też partner, który wnikliwie analizowałby model współpracy. Ten cel również został osiągnięty. Enea wspiera szczególnie ważne działania służące upowszechnianiu opery i baletu, jak cykl Opera rusza. Włącza się też w projekty edukacyjne. Jestem za to wsparcie bardzo wdzięczna – dodaje Borowska-Juszczyńska.

Rozpoczynamy kolejny, siódmy już sezon artystyczny z instytucją bardzo ważną dla Wielkopolan, a więc naszych pracowników i klientów. Nasza współpraca przekłada się na rozwój teatru i promocję kultury. Swoim repertuarem teatr może konkurować z najlepszymi operami na świecie – podkreśla Anna Lutek, dyrektor departamentu PR i komunikacji w Enei. – Zależy nam na budowaniu długotrwałych i stałych relacji z naszymi partnerami, aby za sprawą wspólnych działań tworzyć przestrzeń do tworzenia dla artystów oraz ciekawe propozycje dla odbiorców sztuki  – dodaje Anna Lutek.

Teatr Wielki to nie jedyna poznańska instytucja kultury wspierana przez Eneę. Firma wspiera również Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy, jest partnerem festiwalu Enter Enea Festival, a w ubiegłym roku została mecenasem Teatru Muzycznego.