Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

„Muzyka z energią” w Tarnobrzegu

W Urzędzie Miasta Tarnobrzega odbyła się konferencja prasowa promująca pierwszą edycję muzycznych spotkań w tarnobrzeskim zamku pn. "Muzyka z energią”. Inicjatorem projektu jest Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega, które w ramach tego wydarzenia zaprasza wszystkich miłośników dobrej muzyki na trzy niezwykłe koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się już 26 lutego. Partnerem muzycznych spotkań jest Enea Elektrownia Połaniec, natomiast patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Znakomici artyści, muzyka klasyczna z różnych epok, od muzyki kameralnej, koncertów pianistycznych po jazz. To propozycja muzycznej uczty jaką szykuje Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega w ramach projektu „Muzyka z energią”. O szczegółach projektu poinformowano podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się 22 lutego w Urzędzie Miasta Tarnobrzega.

Po wielu miesiącach pandemii na nowe wydarzenia kulturalne czekają nie tylko mieszkańcy Tarnobrzega, ale i regionu – mówił Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega. – Dlatego niezmiernie cieszy mnie inicjatywa naszego Muzeum Historycznego, której zapewne nie udałoby się przygotować, gdyby nie wparcie Enei Elektrowni Połaniec, której już dziś serdecznie dziękuję. Ta współpraca dowodzi, że biznes i kultura mogą iść w parze – dodał prezydent.

Koncerty, które zaplanowano w ramach muzycznych spotkań odbędą się w trzech edycjach,  zaplanowano je na luty, wrzesień i grudzień. Wydarzeniu partneruje Enea Elektrownia Połaniec.

Enea wspiera lokalną społeczność w różnych dziedzinach. Nie zapomina także o działaniach z obszaru kultury i sztuki. Znakomici muzycy i ciekawy repertuar przekonał nas do tego, aby zaangażować się w projekt Muzeum Historycznego. Mam nadzieję, że z propozycji koncertowych skorzysta także wielu naszych pracowników – powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

Celem przedsięwzięcia jest krzewienie wśród lokalnej społeczności wysokiej kultury muzycznej, popularyzacja historii i dziedzictwa kulturowego, a także integracja środowiska lokalnego.

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje. Ona nas motywuje i inspiruje - w sporcie, pracy oraz trudnych sytuacjach osobistych. Słuchając jej, kształtujemy swój charakter, poprawiamy nastrój. I właśnie taki jest cel naszych muzycznych spotkań. Poprzez to wydarzenie chcemy nie tylko kształtować wzorce i gusta muzyczne, ale także pokazać, jak ogromne znaczenie dla naszej wrażliwości ma właśnie muzyka – podkreślał Tadeusz Zych, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega.

Na pierwszy koncert organizatorzy zapraszają już 26 lutego. Jako „Zapomniani kompozytorzy” wystąpią Piotr Rodowicz, Tomasz Grzegorski, Patryk Dobosz i Wawrzyniec Prasek. Bilety do nabycia w kasie Muzeum Historycznego.