Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea sponsorem tytularnym triathlonów w Żninie i Bydgoszczy

Enea Żnin Triathlon to nowe wydarzenie sportowe, na które zapraszają organizatorzy Enea Bydgoszcz Triathlon. Wspierane przez Eneę zawody odbędą się w ostatni weekend maja w Żninie. Przy okazji ogłoszenia nowej inicjatywy, Enea potwierdziła również kontynuację zaangażowania w największą imprezę triathlonową w Polsce - Enea Bydgoszcz Triathlon.

Jak zachęcają organizatorzy, Enea Żnin Triathlon to zawody idealne na rozpoczęcie sezonu startowego lub debiut w triathlonie. Wydarzenie zaplanowano na 29 maja w Żninie, zlokalizowanym pomiędzy Bydgoszczą, a Poznaniem, z dogodnym dojazdem z innych części Polski, dzięki położeniu przy trasie S5.

Zawody odbędą się na trzech dystansach 1/8 (475 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem i 5,25 km biegu), 1/4 (950 m pływania, 45 km jazdy rowerem, 10,55 km biegu) oraz 1/2 (1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 22,1 km biegu). Uczestnicy mogą startować indywidualnie lub w 3-osobowych sztafetach.

– Enea Żnin Triathlon to kolejne impreza wspierana przez Grupę Enea. Cieszymy się, że po sukcesach Enea Bydgoszcz Triathlon możemy wspólnie budować nowe wydarzenie w sportowym kalendarzu. Żnin, tak samo jak Bydgoszcz, znajduje się na terenie dystrybucyjnym naszej Grupy, gdzie nasza marka jest obecna w szczególny sposób. Liczymy, że nowe zawody triathlonowe w pięknym otoczeniu pałuckiej przyrody przyciągną zawodników i wielu kibiców, w  tym naszych klientów oraz pracowników. Na pewno będą oni mogli liczyć na specjalne atrakcje dla całych rodzin od Enei – powiedziała Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji GK Enea.

– Jednocześnie mogę potwierdzić oficjalnie, że Enea również w tym roku będzie sponsorem tytularnym bydgoskiego triathlonu, największego w kraju spotkania pasjonatów tej dyscypliny sportu – dodała Anna Lutek.

Enea od ponad siedmiu lat wspiera triathlon w wydaniu profesjonalnym, jak i amatorskim. Jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin dostępnych dla sportowców-amatorów. Marka Enea podczas zawodów zapewnia wsparcie i atrakcje nie tylko dla zawodników, ale również dla ich rodzin i wszystkich kibiców. Nie inaczej będzie w Żninie, gdzie start i meta zawodów zlokalizowane będą w Cukrowni Żnin.

– Od dawna szukaliśmy nowego wyzwania, w którym moglibyśmy wykorzystać doświadczenie zebrane podczas organizacji największej imprezy triathlonowej w Polsce, czyli Enea Bydgoszcz Triathlon – opowiadają organizatorzy, Aleksander Skorecki i Jakub Kubiński.Szukaliśmy dogodnej lokalizacji, która pozwoli nam zorganizować nowe zawody na poziomie, którego oczekują od nas zawodnicy. Żnin ma wszystko, czego potrzebują triathloniści: świetną lokalizację, infrastrukturę i zaangażowany samorząd. Niesamowite wrażenie robi też zrewitalizowany obiekt Cukrowni Żnin, który od momentu otwarcia zaczął przyciągać gości z całego kraju, a także otworzył swoje podwoje przed sportowcami i ich rodzinami. Dlatego to właśnie w Żninie zdecydowaliśmy się zorganizować kolejne zawody triathlonowe w naszym portfolio – dodają Aleksander Skorecki i Jakub Kubiński.

Zapisy na Enea Żnin Triathlon zostaną otwarte już 10 lutego o godz. 18:00 na stronie www.znintriathlon.pl

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce oraz imprez triathlonowych, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.