Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea Oświetlenie rozwija infrastrukturę oświetleniową w gminach północno-zachodniej Polski

Spółka oświetleniowa z Grupy Enea zakończyła ostatnio inwestycje na terenie piętnastu gmin. W ich wyniku zmodernizowano prawie 250 lamp i zbudowano ponad 50 nowych lamp. Mieszkańcy dwóch miejscowości zyskali natomiast specjalne oświetlenie czterech przejść dla pieszych, które znacznie poprawia bezpieczeństwo pieszych. Zakończone modernizacje to efekt umów zawieranych z gminami i rezultat dobrej współpracy spółki z lokalnymi samorządami.

Codzienna działalność Enei Oświetlenie to nie tylko duże inwestycje i projekty obejmujące modernizację lamp, ale i dziesiątki niewielkich realizacji, dzięki którym, we współpracy z lokalnymi samorządami, modernizowane i budowane jest nowe oświetlenie.

Znamy specyfikę działania samorządów i wiemy, że wszystkie inwestycje i te duże, i te stosunkowo niewielkie są równie ważne. Z perspektywy mieszkańców, montaż nawet jednej lampy wpływa na poprawę bezpieczeństwa i polepsza komfort życia – powiedział Rafał Gietka, prezes Enei Oświetlenie.

Spółka zakończyła budowę ponad pięćdziesięciu nowych lamp, które znajdują się m.in. w Rogoźnie i Lednogórze (woj. wielkopolskie) oraz Żaganiu (woj. lubuskie). Zainstalowano w nich odpowiednio dobrane, nowoczesne, energooszczędne źródła światła LED i sodowe.

Enea Oświetlenie kontynuuje również montaż specjalnego oświetlenia przejść drogowych, służącego poprawie bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Spółka oświetliła m.in. przejścia w Żninie (woj. kujawsko-pomorskie), na ruchliwym skrzyżowaniu przechodzącej przez miasto drogi wojewódzkiej oraz ul. 1 Stycznia.  Natomiast w Borówcu (woj. wielkopolskie), specjalne oświetlenie zainstalowane zostało w trzech lokalizacjach, wskazanych przez miejscowy samorząd. Dzięki tym realizacjom, piesi na pasach i w pobliżu jezdni są lepiej widoczni dla kierowców. Co ważne, barwa światła, odmienna od oświetlającego drogę, informuje prowadzącego samochód, że zbliża się do przejścia.

Zakończono także modernizację prawie 250 lamp, oświetlających m.in. tereny gmin: Swarzędz (woj. wielkopolskie), Osie (woj. kujawsko-pomorskie) oraz Wymiarki (woj. lubuskie).  Ich efektem jest poprawa jakości oświetlenia oraz zmniejszenie rocznego zużycia energii o prawie 40%. Energooszczędne źródła LED, które zainstalowała Enea Oświetlenie umożliwiają precyzyjne projektowanie oświetlenia jezdni i jej otoczenia, a także uzyskanie wysokiej jakości oświetlenia służącego mieszkańcom.  

Enea Oświetlenie prowadzi obecnie kolejne rozmowy z przedstawicielami  samorządów w zakresie możliwości realizacji inwestycji tworzących nowoczesną infrastrukturę oświetleniową.