Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea została mecenasem Teatru Muzycznego w Poznaniu

Enea objęła swoim mecenatem Teatr Muzyczny w Poznaniu, który obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia działalności. Spółka włączy się również w obchody tego święta.

Teatr Muzyczny w Poznaniu to obecnie jedna z najważniejszych scen musicalowych w Polsce z bogatą, 65-letnią historią. Przez ten czas instytucja przeszła drogę przemiany od operetki do sceny muzycznej, na której tekst i muzyka odgrywają równorzędne role. Dziś w repertuarze znajdują się klasyczne propozycje dla widzów z tradycyjnymi upodobaniami oraz nowatorskie i nowoczesne produkcje na światowym poziomie dla dorosłych i dla dzieci.

- Tuż po otwarciu wszystkich teatrów w Polsce, z dużą radością ogłaszamy nawiązanie współpracy z kolejną, ważną dla poznaniaków, a więc naszych pracowników i klientów, instytucją kultury. Zachęcamy fanów musicali do śledzenia repertuaru Teatru Muzycznego, w którym, wraz ze wsparciem Enei, z pewnością będą pojawiać się nowe propozycje – mówi Anna Lutek, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enei.   

- Bardzo się cieszę z tej współpracy i mam nadzieję, że zaowocuje ona wieloma ciekawymi projektami. Tym bardziej, że w najbliższych miesiącach planujemy wiele wydarzeń, m.in. premierę „Kombinatu” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika – podkreśla Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego.

Już w 2025 roku poznański teatr zaprosi widzów do swojej nowej siedziby. U zbiegu ulic Św. Marcin i Skośnej powstanie największy i najnowocześniejszy teatr muzyczny w kraju. Spektakle na głównej scenie będzie mogło oglądać 1 200 widzów, scena kameralna pomieści 300 osób.

Teatr Muzyczny w Poznaniu dołączył do grona wielu szacownych instytucji wspieranych przez Eneę. Od sześciu lat spółka jest mecenasem poznańskiego Teatru Wielkiego, wspiera  Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy. Firma jest również partnerem wydarzeń festiwalowych: Enter Enea Festival i Enea Edison Festival. Wspierała także piętnastą edycję Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.