Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Bożonarodzeniowe iluminacje od Enei dla mieszkańców Poznania

W stolicy Wielkopolski czuć już atmosferę zbliżających się Świąt. Miasto zostało rozświetlone blaskiem bożonarodzeniowych ozdób, które pojawiły się na głównych ulicach w centrum Poznania. W tym roku, poza dotychczas eksponowanymi świetlnymi konstrukcjami nawiązującymi do historii i architektury miasta, pojawiły się nowe, dodatkowe elementy. To świąteczna niespodzianka od poznańskiej Grupy Enea.

Na poznańskich placach i ulicach podziwiać już można świąteczną iluminację. Podobnie jak w ubiegłych latach, spacerując po Poznaniu można napotkać świetlnego św. Marcina na koniu, Śródeckie Anioły oraz przejść przez dawny most na Chwaliszewie. Tegoroczną nowością są dodatkowe świąteczne konstrukcje od Grupy Enea.

Bardzo się cieszę, że jako firma mocno związana z Poznaniem, mogliśmy w tym roku rozświetlić miasto. W tym nietypowym roku, przepełnionym troską o bezpieczeństwo i zdrowie najbliższych, cieszmy oczy tym, co nas otacza i poczujmy atmosferę Świąt Bożego Narodzenia – mówi Paweł Szczeszek, prezes Enei. – Nasze świetlne dekoracje wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne, są energooszczędne i zdobią miasto nie tylko po zmroku – dodaje Paweł Szczeszek.

Na Placu Adama Mickiewicza pojawiła się 10-metrowa choinka oraz świetlna ławka. Nowe elementy – tunele, bombki i prezenty można napotkać spacerując ulicą Święty Marcin. Ozdoby zyskały również Plac Wolności i ulice: 27 Grudnia, Małe Garbary, Solna. W sumie, w przestrzeni miejskiej, pojawiło się prawie 130 nowych dekoracji. Świąteczne iluminacje będą zdobić miasto do końca stycznia 2021 r.