Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea wygrała przetarg na dostawę energii elektrycznej dla Poznańskiej Grupy Zakupowej

Enea podpisała umowę na dostarczenie prawie 261 GWh energii elektrycznej dla 64 podmiotów z Poznania i okolic. Przetarg obejmował łącznie prawie 5,5 tys. punktów poboru energii, a jego wartość to przeszło 87,9 mln zł. Enea wygrała w przetargu piąty raz z rzędu.

Miasto Poznań zorganizowało przetarg na zakup energii elektrycznej dla Poznańskiej Grupy Zakupowej już po raz dziewiąty. W grupie zakupowej znajdują się jednostki podległe Miastu Poznań (m.in. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, Aquanet, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Szpitale Miejskie) oraz gminy ościenne. W sumie Enea dostarczy energię elektryczną 64 jednostkom z Poznania i okolicy. Enea złożyła najkorzystniejszą ofertę. W porównaniu z cenami taryfowymi jest ona niższa o 20 proc., co daje Poznaniowi i gminom oszczędności w wysokości ok. 27 mln zł.

Wygrana Enei w przetargu ogłoszonym przez Miasto Poznań już piąty raz z rzędu to potwierdzenie, że jesteśmy rzetelnym, wiarygodnym i cenionym na rynku sprzedawcą. Jesteśmy w stanie zaproponować partnerom najlepszą i najkorzystniejszą finansowo ofertę, która idzie w parze z wysokimi standardami – powiedział Bartosz Zieliński, dyrektor Departamentu Sprzedaży Enei.

Podpisana przez Eneę umowa na dostawę energii elektrycznej została zawarta na cały 2021 rok.

Grupowe zakupy energii elektrycznej przez samorządy oraz podległe im instytucje oraz inne podmioty działające w sferze publicznej, to coraz częstsza praktyka. Enea w tym roku wygrała m.in. przetarg Grupy Zakupowej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Dzięki podpisanej umowie Enea będzie dostarczać energię elektryczną drugi raz z rzędu ośmiu podmiotom, m.in.: ZWiK, Tramwajom Szczecińskim, Zarządowi Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Zarządowi Morskiego Portu Gdańsk, Zarządowi Morskiego Portu Gdynia i Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Łączny wolumen zakupionej energii elektrycznej dla całej grupy ZWiK wynosi ok. 339 GWh i obejmuje ponad pół tysiąca punktów poboru energii.