Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

10. Enter Enea Festival już w ten weekend w Poznaniu

Koncertowe premiery płyt i jubileuszowe spotkanie nad Jeziorem Strzeszyńskim w ramach Enter Enea Festivalu odbedą się od 21 do 23 sierpnia. To już 10. edycja tego jazzowego festiwalu odbywającego się w plenerze, w towarzystwie muzyków zaproszonych przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego. Szósty rok z rzędu muzyczne wydarzenie wspiera koncern energetyczny Enea.

Program festiwalu zawsze pełen był premier, nie inaczej będzie tym razem, gdy w nowych muzycznych konfiguracjach będzie można usłyszeć Leszka Możdżera z przyjaciółmi. Dodatkowo nieobecni nad Jeziorem Strzeszyńskim będą mogli w domu posłuchać wyjątkowych jazzowych brzmień. Już w sobotę, od godz. 19.00 na kanale YouTube Enei transmitowane będą dwa koncerty – charyzmatycznego Kamila Piotrowicza, którego płyty zostały uznane za najlepsze jazzowe albumy 2018 i 2016 roku i nagrodzone Fryderykami, oraz Michała Salomona, który zaprezentuje materiał z płyty "Lion's Gate". Sobotnie występy rejestrowane będą również przez TVP Kultura i TVP Poznań.

Enterowa publiczność będzie mogła świętować 10. urodziny festiwalu słuchając koncertu Leszka Możdżera z udziałem Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus i Agnieszki Duczmal. Z okazji jubileuszu fragmenty ulubionych koncertów z wszystkich dziesięciu edycji festiwalu zostały zapisane na pamiątkowym winylu, wydanym na dziesięciolecie festiwalu. Płyta została zrealizowana przy wsparciu Grupy Enea.

– Enter Enea Festival to jedna z najlepszych imprez jazzowych w Polsce, którą Enea wspiera nieprzerwanie od sześciu lat. Wysoki poziom artystyczny i piękno przyrody przekładają się na niezwykły klimat wydarzenia i zadowolenie gości festiwalu. Nie zapominamy o tych, którzy nie mogą być z nami nad Jeziorem Strzeszyńskim. Poprzez transmisję wybranych koncertów na kanale YouTube Enei oraz wydanie pamiątkowej płyty, otwieramy festiwal na szersze grono odbiorców – powiedziała Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

Organizatorem Enter Enea Festivalu jest Fundacja "Europejskie Forum Sztuki". Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Miasta Poznań, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Enea, która w tym roku zaprasza plażowiczów na pływający koncert orkiestry dętej, Dizzy Boyz Brass Band na tafli Jeziora Strzeszyńskiego w sobotę i niedzielę o godz. 15.00.

Pełen program dostępny na stronie http://enterfestival.pl/.