Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea Operator pomaga szpitalom w walce z koronawirusem

W związku z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii stale rosną potrzeby szpitali zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Enea Operator chcąc wesprzeć pracę służby zdrowia, za pośrednictwem Fundacji Enea, przekazała 250 tys. złotych na materiały medyczne, sprzęt specjalistyczny i jednorazowy.

Pomoc finansowa trafiła do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w przy ul. Arkońskiej w Szczecinie i Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Obie placówki są z terenu działania Enei Operator.

W walce z pandemią liczy się każda złotówka. Leczenie osób dotkniętych zakażeniem wymaga od personelu medycznego zastosowania najbardziej rygorystycznych procedur sanitarnych. Enea Operator jako firma społecznie odpowiedzialna zareagowała na najpilniejsze potrzeby placówek medycznych.

Wsparcie finansowe szpitali to obecnie najskuteczniejsza forma w jakiej Enea Operator może włączyć się w działania służby zdrowia mające na celu ratowanie życia ludzi zarażonych koronawirusem. Mamy także na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie personelu medycznego, który codziennie staje w obliczu ogromnego wyzwania jakim jest epidemia. Jesteśmy społecznie odpowiedzialnym partnerem, który aktywnie i szybko realizuje pomoc najbardziej potrzebującym – powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Łącznie, za pośrednictwem Fundacji Enea, do szpitali z terenu działania Grupy trafiło  2,1 mln zł na najpilniejsze potrzeby. Wsparcie otrzymało osiem placówek, z czego trzy wskazało Ministerstwo Zdrowia. Proces wsparcia koordynuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Powiązane informacje