Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea kontynuuje współpracę z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy

Enea trzeci rok z rzędu będzie wspierać Filharmonię Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy obejmując swym mecenatem wydarzenia artystyczne w 2020 roku. Działalność Filharmonii Pomorskiej skupia się przede wszystkim wokół koncertów symfonicznych i kameralnych z udziałem najwybitniejszych dyrygentów, wirtuozów i  zespołów z całego świata.

Enea aktywnie angażuje się w rozwój kultury w regionach, w których najaktywniej działa. Dlatego też po raz trzeci została mecenasem Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w  Bydgoszczy. Filharmonia jest jedną z najbardziej cenionych instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Pełni funkcję muzycznego centrum Bydgoszczy, a także galerii sztuki i ośrodka inspiracji naukowych.

Dzięki wsparciu Enei Filharmonia może realizować kolejne ambitne projekty kulturalne, z których korzystają mieszkańcy Bydgoszczy i naszego regionu. Filharmonia  Pomorska zaliczana jest dziś do czołowych instytucji muzycznych kraju, a jej znakomity zespół jest gwarantem niezapominanych wrażeń artystycznych. Nic bardziej nas nie przekonuje do tego by kolejny rok z rzędu być z Filharmonią Pomorską – powiedziała Magdalena Hilszer, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

Działalność artystyczna Filharmonii Pomorskiej to koncerty symfoniczne i kameralne z udziałem wybitnych muzyków z całego świata. Orkiestry Filharmonii Pomorskiej mają na swym koncie liczne nagrania płytowe, w tym Capelli Bydgostiensis uhonorowane nagrodą Fryderyka (2015). Od 1958 r. prowadzona jest również szeroka działalność edukacyjna wśród dzieci i młodzieży. W ciągu każdego roku organizowanych jest około tysiąc audycji i koncertów umuzykalniających dla prawie 300 tys. młodych słuchaczy.

„Przyszłość człowieka zależy od kultury” powiedział w siedzibie UNESCO Jan Paweł II w Paryżu, 2  czerwca 1980 roku. W roku 100-lecia urodzin najwybitniejszego z Polaków, słowa te mają jeszcze większą moc, bo to co człowieka wyróżnia z całego dzieła stworzenia to właśnie jest kultura. Za nią dopiero podążają: prawo, nauka, gospodarka czy wreszcie polityka. Wszystkie one są jednak następstwem kultury. Jej brak prowadzi do dehumanizacji życia – powiedział Maciej Puto, dyrektor Filharmonii Pomorskiej. – Cieszę się niezmiernie, z kontynuacji współpracy z potentatem na rynku energetycznym, jakim jest Enea. To dla na prawdziwy zastrzyk zastrzyk energii, która przetworzona przez artystów daje społeczeństwu owoc stokrotny, pomnażając to co jest klasyczną prawdą, dobrem i pięknem. Bo przecież kultura to znakomita inwestycja w rozwój i kształt przyszłych pokoleń – dodał Maciej Puto.

Enea, oprócz wsparcia Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, od ponad pięciu lat jest także mecenasem Teatru Wielkiego w Poznaniu. Enea jest także partnerem wydarzeń festiwalowych: Enea Spring Break i Enter Enea Festival. Wspierała również piętnastą edycję Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

W Bydgoszczy jest sponsorem tytularnym koszykarzy Enei Astorii Bydgoszcz, a od stycznia 2020 także sponsorem strategicznym siatkarzy BKS Visła Bydgoszcz. Enea jest także tytularnym sponsorem zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon.