Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea kontynuuje współpracę z Energetykiem, który nowy sezon rozpocznie w zrewitalizowanej hali przy ul. Grunwaldzkiej

Enea przedłużyła umowę o współpracy z Eneą Energetykiem Poznań na nowy sezon 2019-2020. Enea – innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny z Poznania – od lat wspiera KS Energetyk, angażując się w projekty związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Od trzech lat jest sponsorem tytularnym klubu. W nowym sezonie zawodnicy i zawodniczki Enei Energetyka treningi rozpoczną w zrewitalizowanej hali przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu.

Enea swoim wsparciem obejmuje wszystkie sekcje sportowe klubu: siatkówkę dziewcząt i chłopców, kajaki, gimnastykę artystyczną i lekką atletykę. Współpraca Enei z klubem obejmuje także projekt Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej, który jest istotnym elementem Enei Akademii Sportu. Program promowania sportu dzieci uczących się w trzydziestu poznańskich szkołach obejmuje każdego roku ponad tysiąc uczestników zajęć. Jest to bez wątpienia największy tego typu projekt w Polsce.

Enea od lat wspiera KS Energetyk, angażując się w projekty związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży, a także seniorów. Wspólnie z profesjonalistami z klubu sportowego budujemy piramidę szkoleniową, której efektem jest wprowadzanie najlepszych na kolejne etapy i szczeble sportowej kariery. Widzimy, że wsparcie Enei przynosi efekty w postaci udziału w rozgrywkach na najwyższym poziomie. Dlatego w kolejnym sezonie także będziemy wspierać poznański klub, trzymając kciuki za kolejne sukcesy – powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji Enei.

Medale Mistrzostw Świata i Europy kajakarek Enei Energetyka Poznań i wysokie miejsce w rozgrywkach I Ligi Siatkówki Kobiet to ogromna siła klubu z ulicy Grunwaldzkiej. W kategoriach młodzieżowych Enea Energetyk Poznań zdominował rozgrywki w Wielkopolsce, stając się na przełomie kilku ostatnich sezonów wizytówką naszego województwa. Klub Enea Energetyk Poznań przyzwyczaił kibiców do tego, że nie spoczywa na laurach, dlatego w nowym sezonie stawia sobie równie ambitne cele sportowe.

Z początkiem roku klub rozpoczął gruntowny remont kompleksu sportowego przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu, Enei i Miasta Poznań budynki klubowe otrzymały nowy wygląd i znacznie został podniesiony ich standard. Nowe szatnie, siłownia, pomieszczenia socjalne, gabinety odnowy biologicznej i fizjoterapii służyć będą nie tylko sportowcom klubu, ale również uczniom pobliskiego Liceum im. Karola Marcinkowskiego. Hala sportowa po gruntownej modernizacji otrzymała nowoczesne oświetlenie, system wentylacji i – co najważniejsze – nową wykładzinę Teraflex.

Bardzo się cieszymy z kontynuacji współpracy z naszym sponsorem. Z pewnością tak jak w poprzednich sezonach nie zawiedziemy i naszymi sukcesami sportowymi udowodnimy, że Enea Energetyk Poznań to dobra inwestycja. Na kompleksowy remont naszego klubu czekaliśmy wiele lat. Obecnie standard tego obiektu będzie na miarę naszych czasów. Dzięki życzliwości wielu osób i instytucji zajęcia odbywać się będą w nowoczesnych warunkach. Pozwoli to z pewnością na podniesienie poziomu szkolenia sportowego. Duży nacisk położyliśmy na dbałość o zdrowie naszych najmłodszych sportowców. W nowoczesnych gabinetach fizjoterapii zadbamy o ich prawidłowy rozwój – powiedział Robert Rakowski, prezes Enei Energetyka Poznań.

W zmodernizowanej hali będą odbywać się rozgrywki grup młodzieżowych, treningi gimnastyki artystycznej oraz treningi specjalistyczne Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.