Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Projekt Elektrownia Ostrołęka C nie zakładał i nie zakłada udziału JSW

W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi, Enea jako podmiot zaangażowany w projekt Elektrownia Ostrołęka C informuje, że na żadnym z etapów rozmów i planowania dotyczącego finansowania budowy nowoczesnego bloku energetycznego o mocy 1 000 MW nie brano pod uwagę zaangażowania środków Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Udział JSW i środków pochodzących z JSW, a także Funduszu Stabilizacyjnego Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie są również brane pod uwagę przy obecnym uzgadnianiu formy, harmonogramu oraz warunków zaangażowania finansowego inwestora finansowego oraz innych inwestorów, o którym Enea informowała w raportach bieżących nr 68/2018 oraz nr 1/2019.

Informacje dotyczące ważnych kwestii związanych z udziałem Enei w projekcie Elektrownia Ostrołęka, w tym strukturą finansowania projektu, od początku konsekwentnie przekazywane są rynkowi zgodnie z obowiązującą praktyką i przepisami za pośrednictwem raportów bieżących.

Wspólne przedsięwzięcie Energi i Enei realizowane jest przez spółkę celową Elektrownia Ostrołęka Sp. z o.o. Generalnym Wykonawcą inwestycji, w trybie „pod klucz”, jest konsorcjum spółek GE Power sp. z o.o. i Alstom Power Systems S.A.S.