Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea rozbudowuje linię produktową Enea Eco o piece powierzchniowo-akumulacyjne i pompy ciepła

Enea, zgodnie z zapowiedziami, rozszerzyła swoją ofertę Enea Eco o dodatkowy element, jakim są piece powierzchniowo-akumulacyjne. Wprowadzenie ich do oferty Enei to kolejny etap długofalowych działań firmy, wpływających na świadomość Klientów w zakresie ochrony środowiska i walki ze smogiem.

Enea w ubiegłym roku wprowadziła ofertę Enea Eco, która wspiera walkę ze smogiem i promuje zwiększanie zużycia prądu w godzinach nocnych ze względu na niższe koszty dla Klientów. Enea Eco dzięki preferencyjnym cenom, ma zachęcić Klientów do korzystania z ogrzewania elektrycznego. Dlatego też Enea wprowadziła do sprzedaży piece powierzchniowo-akumulacyjne, które są jednymi z najoszczędniejszych urządzeń elektrycznych do ogrzania mieszkania lub lokalu.

Produkt stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie Klientów poszukujących rozwiązań pozwalających na efektywne oraz komfortowe ogrzewanie swoich mieszkań. Dążymy do tego, by nasze produkty były innowacyjne, podnosiły jakość i komfort życia naszych Klientów, dawały także wymierne oszczędności. Piece powierzchniowo-akumulacyjne to nasza propozycja dla osób które troszczą się o środowisko – powiedział Bartosz Zieliński, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Enei.

Piece, które oferuje Enea, są jednymi z najoszczędniejszych urządzeń elektrycznych do ogrzewania pomieszczeń dostępnych na rynku. Czas poboru prądu przez piec powierzchniowo-akumulacyjny to średnio tylko 4 do 6 godzin w ciągu doby. Zastosowane w nich nowoczesne systemy sterowania optymalizują jego pracę i pozwalają na zmniejszenie mocy zainstalowanych urządzeń w stosunku do innych rozwiązań. Ograniczenie mocy zainstalowanej ma duże znaczenie w tzw. „starym budownictwie”, gdzie instalacje wewnętrzne rzadko są przystosowane do większego poboru mocy.

Wymieniając stare źródła ciepła na piece powierzchniowo-akumulacyjne, Klienci Enei mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Jego celem jest ograniczenie emisji pyłów i zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Oferta Enei, obejmująca piece powierzchniowo-akumulacyjne, wspiera walkę ze smogiem – powiedział Bartosz Zieliński, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Enei.

Piece powierzchniowo-akumulacyjne są urządzeniami bezobsługowymi. Zapewniają wysoki komfort cieplny w każdym pomieszczeniu dzięki precyzyjnej regulacji temperatury. To urządzenia, które nie wymagają skomplikowanego montażu, zarówno dla nowych, jak i starych domów. Można je zainstalować praktycznie wszędzie, wystarczy przyłącze elektryczne.

Ponadto, istnieje możliwość sterowania temperaturą ogrzewania również zdalnie za pomocą aplikacji internetowych LHZ APP. Piece są również bardzo bezpieczne w użytkowaniu w związku z niską temperaturą obudowy, która sprawia że można je bez obaw stosować w pomieszczeniach przeznaczonych również dla dzieci.

Enea oferuje także pompy ciepła – ekologiczne i energooszczędne urządzenia grzewcze dla domu. Powietrzna pompa ciepła pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie domu i wody użytkowej, ponieważ w tym celu korzysta z darmowej energii odnawialnej, jaką jest energia promieniowania słonecznego skumulowana w powietrzu. Klienci Enei otrzymują dodatkowy rok gwarancji gratis.

Więcej informacji o piecach powierzchniowo-akumulacyjnych i pompach ciepła znajduje się na stronie www.enea.pl/piece.