Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea Ciepło i Elektrociepłownia Białystok z Grupy Enea łączą siły

Połączenie Enei Ciepło z Elektrociepłownią Białystok jest kolejnym etapem zapowiadanych wcześniej wewnętrznych zmian w Grupie Enea. Dzięki tym przekształceniom Białystok staje się ważnym punktem na biznesowej mapie Grupy. Połączenie Enei Ciepło i Elektrociepłowni Białystok pozwoli na optymalizację produkcji i  dystrybucji energii cieplnej w stolicy Podlasia pod jedną rozpoznawalną marką.

Początkiem modyfikacji segmentu ciepło Grupy Enea w stolicy województwa podlaskiego była przeprowadzona w ubiegłym roku zmiana nazwy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białymstoku na Eneę Ciepło. Połączenie Enei Ciepło i Elektrociepłowni Białystok sprawi, że teraz jeden podmiot będzie odpowiedzialny za produkcję ciepła i jego dystrybucję.

Połączenie dwóch dużych przedsiębiorstw ciepłowniczych w Białymstoku pozwoli na zintegrowanie systemu ciepłowniczego pod jedną rozpoznawalną marką. To wzmocnienie pozycji białostockiego ciepłownictwa w kraju. Proces połączenia odbywa się wewnątrz Grupy, w której wspólnie działa Enea Ciepło i Elektrociepłownia Białystok – powiedział Wiktor Dulewicz, prezes Enei Ciepło.

Połączenie wpisuje się w dalszy rozwój segmentu ciepło w Grupie Enea. Umocnienie obecności marki Enea na białostockim rynku w nowej, rozszerzonej formule działania realizowane będzie także poprzez sprzedaż energii elektrycznej.

Zakończenie projektu jest początkiem tworzenia silnego centrum biznesowego Grupy Enea w stolicy województwa podlaskiego, połączonego jedną rozpoznawalną marką.

 

GRUPA ENEA – SEGMENT CIEPŁO:

O GRUPIE ENEA:

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę Klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,6 mln Klientów.

Do Enei Operator należy sieć dystrybucyjna w północno-zachodniej Polsce (ok. 1/5 powierzchni kraju). Grupa zatrudnia w całej Polsce ok 16,1 tys. Pracowników, którzy tworzą innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny. Do Grupy Enea należą dwie ważne elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy działa również Lubelski Węgiel Bogdanka – kopalnia jest głównym dostawcą surowca do należących do Grupy elektrowni. Działalność Grupy Enea obejmuje również energetykę cieplną w zakładach w Białymstoku, Obornikach i Pile.