Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Siatkarki Enei Energetyka Poznań rozpoczynają kolejny sezon I ligi siatkówki kobiet

Po dziewięciu intensywnych tygodniach pracy w ramach okresu przygotowawczego i kilku spotkaniach towarzyskich, wspierane przez Eneę siatkarki Enei Energetyka Poznań rozpoczynają rywalizację w kolejnym sezonie. Pierwsze spotkanie z KŚ AZS Politechniki Śląskiej zostanie rozegrane w najbliższą sobotę, 29 września o godz. 16:00 w hali B POSiR przy ul. Spychalskiego 34.

Enea Energetyk Poznań debiutowała na siatkarskich parkietach I ligi kobiet w ubiegłym sezonie. Startując jako beniaminek rozgrywek, drużyna została zbudowana całkowicie od podstaw. Celem było miejsce w najlepszej czwórce I ligi – plan został zrealizowany. Klub Enea Energetyk Poznań przyzwyczaił kibiców do tego, że nie spoczywa na laurach. Dzięki ubiegłorocznemu rozszerzeniu współpracy z Eneą, klub może się rozwijać i walczyć o coraz wyższe sportowe cele. W nowym sezonie siatkarki stawiają sobie za cel wywalczenie medalu seniorskich rozgrywek.

Zmagania ligowe będą z pewnością bardzo emocjonujące. W porównaniu do ubiegłego sezonu mocno zmieniliśmy skład, jednak nadal chcemy, żeby domeną naszej drużyny była „energetyczna” walka do końca o każdą piłkę. Po okresie przygotowawczym możemy zdecydowanie powiedzieć, że mamy młody, ale bardzo zdolny zespół. Wyznaczyliśmy sobie ambitny cel w postaci medalu pierwszoligowych rozgrywek i nie mam wątpliwości, że naszą drużynę stać na jego realizację – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Robert Rakowski, prezes klubu Enea Energetyk Poznań.

Z początkiem sierpnia zakończył się okres wypoczynkowo-regeneracyjny, a siatkarki Enei Energetyka Poznań rozpoczęły treningi w przebudowanym składzie. Z poprzedniego sezonu pozostały rozgrywające – Aleksandra Pasznik i Iwona Zuzel, libero – Karolina Bohdanowicz i Natalia Bogdanowicz oraz przyjmujące Barbara Cembrzyńska i Klaudia Świstek. W letnim oknie transferowym do zespołu dołączyło sześć nowych zawodniczek. Katarzyna Urbanowicz, Simona Dreczka oraz Aleksandra Muszyńska będą występować na środku bloku, Izzabella Rapacz i Aleksandra Omelaniuk zagrają na ataku, natomiast Karolina Różycka wzmocni przyjęcie poznańskiej drużyny.

Jesteśmy przekonani, że siatkarki Enei Energetyka Poznań są świetnie przygotowane do kolejnego sezonu, a ich ciężka praca znajdzie odzwierciedlenie w emocjonujących meczach i w wysokim miejscu w tabeli rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi. Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu Enei wspólnie budujemy w Poznaniu mocną drużynę siatkarek, aspirującą do najważniejszych tytułów – powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji w Enei. – Enea, jako firma społecznie odpowiedzialna, od lat wspiera KS Energetyk; teraz ta współpraca nabiera tempa. Angażujemy się w projekty związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Cieszę się, że młodzieżowa siatkówka w Poznaniu zakończyła ubiegły sezon tak dużymi sukcesami. Trzymamy kciuki za wszystkie siatkarki i siatkarzy w nowym sezonie – dodała Magdalena Hilszer z Enei.

Enea wspiera zarówno drużynę seniorską, jak i siatkarki oraz siatkarzy z drużyn młodzieżowych, które w tym roku okazały się bezapelacyjnie najlepsze w województwie wielkopolskim. Enea Energetyk Poznań wystąpił we wszystkich sześciu finałach Mistrzostw Wielkopolski, czterokrotnie zdobywając złote medale, raz srebrny i raz brązowy. Na najwyższym stopniu podium stanęły m.in. dziewczęta w kategorii juniorek, kadetek i młodziczek.

Enea wspólnie z klubem prowadzi również projekt Enea Akademia Sportu. Jego celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych oraz budowa piramidy szkoleniowej, która w przyszłych latach zaowocuje kolejnymi sukcesami sportowymi.

O ENEI ENERGETYKU POZNAŃ:

Klub Sportowy Enea Energetyk Poznań na przełomie 60-letniej działalności wielosekcyjnej dochował się wielu reprezentantów Polski, uczestników i medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Obecnie w „Energetyku” trenuje ponad 400 zawodniczek i zawodników w czterech sekcjach: siatkówki, gimnastyki artystycznej, lekkiej atletyki oraz kajakowej. Biorąc pod uwagę uczestników projektu „Enea Akademii Sportu”, szkoleniem objętych jest każdego roku ponad 1 500 dziewczynek i chłopców IV, V i VI klas szkół podstawowych.

O GRUPIE ENEA:

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę Klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów.

Do Enei Operator należy sieć dystrybucyjna w północno-zachodniej Polsce (ok. 1/5 powierzchni kraju). Grupa zatrudnia w całej Polsce ponad 16 tys. Pracowników, którzy tworzą innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny. Do Grupy należą dwie ważne elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy Enea działa również Lubelski Węgiel Bogdanka – kopalnia jest głównym dostawcą surowca do należących do Grupy elektrowni. Działalność Grupy obejmuje również energetykę cieplną w zakładach w Białymstoku, Obornikach i Pile.

Grupa Enea w liczbach:

  • 6,2 GW zainstalowanej mocy elektrycznej
  • 391 mln ton potencjału 3 obszarów koncesyjnych
  • 122,4 tys. km linii dystrybucyjnych wraz z przyłączami
  • 16,1 tys. Pracowników
  • 2,5 mln Klientów